Reklama
Laseroterapia czyli wyspecjalizowane światło – poznaj fakty i mity

Coraz częściej zaawansowane technologie laserowe zastępują zabiegi z użyciem skalpela. Nic w tym dziwnego, ponieważ niska inwazyjność zabiegów przy jednocześnie wysokiej ich skuteczności to kierunek w jakim podąża obecnie branża usług beauty. Na czym polega więc tajemnica sukcesu wyspecjalizowanego światła? Z najpopularniejszymi faktami i mitami na temat laseroterapii rozprawiają się eksperci, których zaprosiliśmy do tej jak wydaje się na czasie dyskusji.

 

 

 

FAKT: Laseroterapia to jedna z najskuteczniejszych metod medycyny estetycznej

Laser stwarza ogromne możliwości tj.  poprawia elastyczność skóry, odwraca proces fotostarzenia, rozjaśnia przebarwienia, zamyka naczynka, likwiduje rumień, a także przyspiesza proces leczenia trądziku. Co ważne, przynosi doskonałe rezultaty - szybkie, trwałe, często o wiele lepsze niż inne zabiegi medycyny estetycznej.

Laseroterapia to technologia, która cały czas się rozwija. Lasery emitują coraz krótsze impulsy, są coraz bardziej precyzyjne. Przykład: laserNordlys - to pierwsze submilisekundowe urządzenie, które wykorzystuje technologię selektywnego pasma światła. Pozwala ono redukować ryzyko efektów ubocznych i zwiększa komfort zabiegu - wyjaśnia Dorota Kliszewska, mgr fizjoterapii, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

 

FAKT: Wybór ośrodka leczniczego ma znaczenie

Ważne, aby wybrany przez nas ośrodek posiadał kilka typów wysokiej jakości urządzeń laserowych. Nigdy nie jest tak, że jednym urządzeniem można rozwiązać wszystkie problemy. Dodatkowo pacjent powinien znajdować się pod nadzorem lekarza, a zabieg przeprowadzić osoba z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym. Nowoczesny, atestowany i serwisowany sprzęt, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem specjalistów, umożliwia dobranie odpowiedniej metody leczenia.

Na rynku nie brakuje tanich laserów, które są bolesne, obarczone większym ryzykiem powikłań, a pacjent potrzebuje długiego czasu na powrót do formy. Wątpliwości powinny wzbudzać niektóre oferty serwisów zakupowych – przestrzega Dorota Kliszewska.

Zdarza się, że urządzenia w takich gabinetach są nieatestowane, nieserwisowane, a przez to nie gwarantują bezpieczeństwa i skuteczności. Pytajmy o to obsługi. Warto wybrać ośrodek, który jest na bieżąco z technologiami laserowymi.

 

FAKT: Wybór lasera ma znaczenie

Zabiegi laserowe dobierane są indywidualnie, dlatego kurację poprzedza wywiad z pacjentem oraz diagnoza. Dzisiejsza medycyna dysponuje wyspecjalizowanymi urządzeniami, które umożliwiają szczegółowe ,,rozpoznanie” potrzeb skóry. Wówczas, w zależności od wskazań, zaleca się odpowiednie zabiegi. Coraz częściej specjaliści proponują kuracje łączone (z wykorzystaniem kilku laserów), które wykazują się największą skutecznością - potwierdza dr n. med. Marcin Frączek, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej w Centrum Dermamed.

 

FAKT: Jesień jest najlepszym okresem na terapie z wykorzystaniem laserów

O ile latem silne nasłonecznienie może spowodować podrażnienia skóry, o tyle jesienią ryzyko maleje. To idealny moment, aby swobodnie zaplanować zabiegi odmładzające z wykorzystaniem lasera, również te likwidujące przebarwienia, a nawet głębokie zmarszczki. Zaawansowane technologie laserowe pozwalają również zamknąć kłopotliwe naczynka jeszcze przed silnymi mrozami lub usunąć niechciane owłosienie. Zabiegi wymagają serii powtórzeń, zatem kurację zakończymy do pierwszych wiosennych promieni słońca.

 

MIT: Laserów nie należy łączyć z innymi zabiegami

Eksperci są zgodni: lasery świetnie sprawdzają się wkomponowane w złożone kuracje odmładzające. Można je łączyć z innymi laserami – dobierając w zależności od parametrów urządzeń ale też z zabiegami kondycjonującymi skórę (np. mezoterapia). Dobrym przykładem terapii złożonych są te z wykorzystaniem precyzyjnych laserów frakcyjnych. Stosowane naprzemiennie (co 5-6 tygodni) zabiegi delikatnym laserem ablacyjnym erbowo-jagowym i nieablacyjnym laserem erbowo-szklanym dają efekt silnego odmłodzenia, bez konieczności przerwy w codziennej aktywności – potwierdza Dorota Kliszewska, mgr fizjoterapii z Wrocławia.

Coraz częściej łączy się zabiegi laseroterapii z innymi technikami. Przykładowo laser frakcyjny CO2 skomponowany z liftingiem Ulthera i osoczem bogatopłytkowym nowej generacji i-PRF to recepta na kompleksowe odmłodzenie wymagającej i trudnej do korekty okolicy szyi.


Komentarze
2016-01-25 23:12:20
~jagodamalina Spokojnie można łączyć laser z innymi zabiegami, ja w Rzeszowie w Mojej Estetyce poddałam się zabiegowi peelingu laserem frakcyjnym a potem byłam na mezoterapii. Skóra odmłodzona z podwójnym efektem, gdyż te 2 terapie tylko się uzupełniły.
2015-11-25 20:20:08
~szakirka Ja wiem ,że można łączyć laser z innymi zabiegami i na pewno jest to bardziej skuteczne ,gdyż oglądam w tv takie zabiegi , chociażby klinikę dr Ambroziaka ,uwielbiam programy tego typu.Zabiegi laserowe są już po prostu dostępne dla każdego ,depilacja ,poprawa stanu skóry , leczenie trądziku ,zamykanie naczynek i wiele innych korzyści nam przynoszą ,możemy wybrać z oferty ,a przy tym jest to mało inwazyjne ,sama na pewno skorzystam w przyszłości ;)
2015-11-22 21:45:12
~Beatris20 Nie wiedziałam, że zabiegi przy użyciu laseru można łaczyć z innymi zabiegami. Cenna wiadomość. Laseroterapia jest na topie, ciekawe co ją wyprzedzi i ciekawe czy za kilka lat nie dojdzie działań niepożądanych. Tempo badań i nowych wniosków czasem mnie zaskakuję i sprawia, że do następnych takich wiaodmości podchodzę z pewną rezerwą i nieufnością.
2015-11-19 18:17:34
~Ola W Fakt jest taki, ze w salonach faktycznie lasery zaczynają dominować z ofercie usługowej. Wydaje się mi jednak, że nad tym rodzajem zabiegów ciąży czarny piar ponieważ było dużo przypadków źle stosowanych urządzeń a kolejna rzecz, że niektóre urządzenia laserowe były dość słabe. Dobrym przykładem jest laser IPL, źle przeszkolony specjalista plus słabe urządzenie = katastrofa i utrata wiarygodności w zabieg i sam salon.

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Zdobywaj punkty i wymieniaj je na ulubione kosmetyki!

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

Foodie Miód Manuka Regenerujące Masło do ciała
Soraya

Regenerujące masło do ciała z Miodem Manuka, pochodzącego z najczystszych regionów Nowej Zelandii.

Ujędrniający Krem-Serum Intensywna Depigmentacja
Dermika

Ujędrniający krem-serum z wysokim stężeniem składnika depigmentacyjnego skutecznie walczy z przebarwieniami.

Wiadomości branżowe

Szeroko pojęta pomoc w zakresie opieki kosmetologicznej nad osobami znajdującymi się na różnych etapach choroby nowotworowej określana jest jako kosmetologia onkologiczna. To trudna i wymagająca subdyscyplina kosmetologii, obejmująca zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, wymagająca dużej wiedzy, ciągłego dokształcania,...
Branża usług beauty jak nigdy do tej pory podlega wielu i jednocześnie szybkim zmianom. Czynników, które wpływają na ten stan rzeczy jest kilka. Przede wszystkim najważniejszym jest sam konsument, który jest świadomy swoich potrzeb, co należy w tym przypadku rozumieć iż ma on w stosunku do wizyty w salonie konkretne...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Miesiączka to nieodłączny element życia każdej kobiety. Kojarzona z bólem i dyskomfortem jest jednak oznaką prawidłowego rozwoju i zdrowia. Podczas menstruacji większość kobiet skarży...
Czytaj więcej

Dla Niego

Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej przez mężczyzn nie jest już w Polsce tematem tabu. Coraz więcej panów chce wyglądać młodziej i lepiej czuć się we własnej skórze. Z jakich...
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

Pobiegli wspólnie dla podopiecznych domów dziecka 13 października 2018 r. odbył się 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok, organizowany z okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku. Wyjątkowe wydarzenie miało charakter sportowy i rodzinny, ale przede wszystkim – charytatywny....Czytaj więcej

Wyjątkowa lekcja WF-u w Poznaniu dzięki Always i Fundacji Otylii Ruch, to zdrowie – o prawdziwości tego powiedzenia mogły się przekonać uczennice z Wielkopolski, które 12 października 2018 r. wzięły udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego. Młode Wielkopolanki  ćwiczyły pod okiem polskich...Czytaj więcej

Targi Mody Poznań Za nami kolejna edycja Targów Mody Poznań, a tym samym największych w Polsce targów dla branży fashion o charakterze kontraktacyjnym. Przypadający na ostatnie dni wakacji termin targów, upłynął pod znakiem umów handlowych, prezentacji trendów na najbliższe sezony...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2018 COSMED Consulting / serwisuroda.pl