Laseroterapia czyli wyspecjalizowane światło – poznaj fakty i mity

Coraz częściej zaawansowane technologie laserowe zastępują zabiegi z użyciem skalpela. Nic w tym dziwnego, ponieważ niska inwazyjność zabiegów przy jednocześnie wysokiej ich skuteczności to kierunek w jakim podąża obecnie branża usług beauty. Na czym polega więc tajemnica sukcesu wyspecjalizowanego światła? Z najpopularniejszymi faktami i mitami na temat laseroterapii rozprawiają się eksperci, których zaprosiliśmy do tej jak wydaje się na czasie dyskusji.

 

 

 

FAKT: Laseroterapia to jedna z najskuteczniejszych metod medycyny estetycznej

Laser stwarza ogromne możliwości tj.  poprawia elastyczność skóry, odwraca proces fotostarzenia, rozjaśnia przebarwienia, zamyka naczynka, likwiduje rumień, a także przyspiesza proces leczenia trądziku. Co ważne, przynosi doskonałe rezultaty - szybkie, trwałe, często o wiele lepsze niż inne zabiegi medycyny estetycznej.

Laseroterapia to technologia, która cały czas się rozwija. Lasery emitują coraz krótsze impulsy, są coraz bardziej precyzyjne. Przykład: laserNordlys - to pierwsze submilisekundowe urządzenie, które wykorzystuje technologię selektywnego pasma światła. Pozwala ono redukować ryzyko efektów ubocznych i zwiększa komfort zabiegu - wyjaśnia Dorota Kliszewska, mgr fizjoterapii, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

 

FAKT: Wybór ośrodka leczniczego ma znaczenie

Ważne, aby wybrany przez nas ośrodek posiadał kilka typów wysokiej jakości urządzeń laserowych. Nigdy nie jest tak, że jednym urządzeniem można rozwiązać wszystkie problemy. Dodatkowo pacjent powinien znajdować się pod nadzorem lekarza, a zabieg przeprowadzić osoba z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym. Nowoczesny, atestowany i serwisowany sprzęt, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem specjalistów, umożliwia dobranie odpowiedniej metody leczenia.

Na rynku nie brakuje tanich laserów, które są bolesne, obarczone większym ryzykiem powikłań, a pacjent potrzebuje długiego czasu na powrót do formy. Wątpliwości powinny wzbudzać niektóre oferty serwisów zakupowych – przestrzega Dorota Kliszewska.

Zdarza się, że urządzenia w takich gabinetach są nieatestowane, nieserwisowane, a przez to nie gwarantują bezpieczeństwa i skuteczności. Pytajmy o to obsługi. Warto wybrać ośrodek, który jest na bieżąco z technologiami laserowymi.

 

FAKT: Wybór lasera ma znaczenie

Zabiegi laserowe dobierane są indywidualnie, dlatego kurację poprzedza wywiad z pacjentem oraz diagnoza. Dzisiejsza medycyna dysponuje wyspecjalizowanymi urządzeniami, które umożliwiają szczegółowe ,,rozpoznanie” potrzeb skóry. Wówczas, w zależności od wskazań, zaleca się odpowiednie zabiegi. Coraz częściej specjaliści proponują kuracje łączone (z wykorzystaniem kilku laserów), które wykazują się największą skutecznością - potwierdza dr n. med. Marcin Frączek, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej w Centrum Dermamed.

 

FAKT: Jesień jest najlepszym okresem na terapie z wykorzystaniem laserów

O ile latem silne nasłonecznienie może spowodować podrażnienia skóry, o tyle jesienią ryzyko maleje. To idealny moment, aby swobodnie zaplanować zabiegi odmładzające z wykorzystaniem lasera, również te likwidujące przebarwienia, a nawet głębokie zmarszczki. Zaawansowane technologie laserowe pozwalają również zamknąć kłopotliwe naczynka jeszcze przed silnymi mrozami lub usunąć niechciane owłosienie. Zabiegi wymagają serii powtórzeń, zatem kurację zakończymy do pierwszych wiosennych promieni słońca.

 

MIT: Laserów nie należy łączyć z innymi zabiegami

Eksperci są zgodni: lasery świetnie sprawdzają się wkomponowane w złożone kuracje odmładzające. Można je łączyć z innymi laserami – dobierając w zależności od parametrów urządzeń ale też z zabiegami kondycjonującymi skórę (np. mezoterapia). Dobrym przykładem terapii złożonych są te z wykorzystaniem precyzyjnych laserów frakcyjnych. Stosowane naprzemiennie (co 5-6 tygodni) zabiegi delikatnym laserem ablacyjnym erbowo-jagowym i nieablacyjnym laserem erbowo-szklanym dają efekt silnego odmłodzenia, bez konieczności przerwy w codziennej aktywności – potwierdza Dorota Kliszewska, mgr fizjoterapii z Wrocławia.

Coraz częściej łączy się zabiegi laseroterapii z innymi technikami. Przykładowo laser frakcyjny CO2 skomponowany z liftingiem Ulthera i osoczem bogatopłytkowym nowej generacji i-PRF to recepta na kompleksowe odmłodzenie wymagającej i trudnej do korekty okolicy szyi.


Komentarze
2016-01-25 23:12:20
~jagodamalina Spokojnie można łączyć laser z innymi zabiegami, ja w Rzeszowie w Mojej Estetyce poddałam się zabiegowi peelingu laserem frakcyjnym a potem byłam na mezoterapii. Skóra odmłodzona z podwójnym efektem, gdyż te 2 terapie tylko się uzupełniły.
2015-11-25 20:20:08
~szakirka Ja wiem ,że można łączyć laser z innymi zabiegami i na pewno jest to bardziej skuteczne ,gdyż oglądam w tv takie zabiegi , chociażby klinikę dr Ambroziaka ,uwielbiam programy tego typu.Zabiegi laserowe są już po prostu dostępne dla każdego ,depilacja ,poprawa stanu skóry , leczenie trądziku ,zamykanie naczynek i wiele innych korzyści nam przynoszą ,możemy wybrać z oferty ,a przy tym jest to mało inwazyjne ,sama na pewno skorzystam w przyszłości ;)
2015-11-22 21:45:12
~Beatris20 Nie wiedziałam, że zabiegi przy użyciu laseru można łaczyć z innymi zabiegami. Cenna wiadomość. Laseroterapia jest na topie, ciekawe co ją wyprzedzi i ciekawe czy za kilka lat nie dojdzie działań niepożądanych. Tempo badań i nowych wniosków czasem mnie zaskakuję i sprawia, że do następnych takich wiaodmości podchodzę z pewną rezerwą i nieufnością.
2015-11-19 18:17:34
~Ola W Fakt jest taki, ze w salonach faktycznie lasery zaczynają dominować z ofercie usługowej. Wydaje się mi jednak, że nad tym rodzajem zabiegów ciąży czarny piar ponieważ było dużo przypadków źle stosowanych urządzeń a kolejna rzecz, że niektóre urządzenia laserowe były dość słabe. Dobrym przykładem jest laser IPL, źle przeszkolony specjalista plus słabe urządzenie = katastrofa i utrata wiarygodności w zabieg i sam salon.

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Zdobywaj punkty i wymieniaj je na ulubione kosmetyki na przełomie roku 2020/2021!

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

Koncentrat
z witaminą C rozjaśniający ENERGY

FLOSLEK

Pojemność:
30 ml

Nocna maska
intensywnie rewitalizująca
MORNING GLOW

FLOSLEK

Pojemność:
50 ml

Wiadomości branżowe

Działania online, choć przez wielu uważane za efektywne i wygodne, nie zastąpią spotkań na żywo, kiedy przy aromatycznej kawie można się poznać, porozmawiać i wymienić opinią na interesujący temat. Właśnie dlatego, miłośnicy kosmetyków naturalnych, od wielu miesięcy czekali na stacjonarne Targi Ekocuda, które...
​6 września 2021 roku Warszawa będzie polską stolicą piękna. Makijaże, profesjonalne porady, najlepsze oferty, bieżące trendy i merytoryczne wykłady – to wszystko znajdziesz na B2Beauty Trends Show. Niewiele jest eventów w branży beauty, które przyciągają nie tylko szerokim gronem wystawców, najnowszymi ofertami i...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Wymaga szczególnej troski o zdrowie i regularnych badań. Przyszłe mamy potrzebują też wiedzy z zakresu przebiegu ciąży oraz porad, jak mogą lepiej...
Czytaj więcej

Dla Niego

"Pracuj ciężko, baw się ostro" – taka idea przyświeca mężczyznom, dla których powstała najnowsza seria LaQ Doberman o zapachu seksu i biznesu. Czego mogą spodziewać się po niej panowie?...
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

15 maja wystartowała ogólnopolska akcja „Niezapominajka” Fundacji Świętego Mikołaja 15 maja obchodzony jest Dzień Niezapominajki. Z tej okazji Fundacja Świętego Mikołaja rozpoczyna ogólnopolską kampanię społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci potrzebujących pomocy....Czytaj więcej

  ■ Procter & Gamble wspiera młode kobiety w rozwoju kariery w sektorach technologicznych i IT P&G od lat dąży do budowania świata wolnego od uprzedzeń i stereotypowego myślenia, w którym każdy ma prawo głosu i równe szanse. Równość płci na rynku pracy znacząco wpływa na rozwój biznesu...Czytaj więcej

  ■ „Liść robi różnicę”– start proekologicznej kampanii społecznej Liść, nosorożec i ekologia – co łączy te trzy elementy? Kampania społeczna „Liść robi różnicę”, stworzona przez markę Paclan we współpracy z wrocławskim Zoo i Fundacją Zoo Wrocław Dodo. Producent artykułów...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2021 COSMED Consulting / serwisuroda.pl