Bezpłatne konsultacje specjalistów. Zobacz gdzie możesz skorzystać z porad.

Okazuje się, że miesiąc maj będzie miesiącem mocno akcentowanym przez wiele firm jako czas zwrócenia uwagi na kwestie zdrowotne. Wydaje się, że jest to zgodne z aktualnym stanem zdrowotnym naszego społeczeństwa. Polskę i jej mieszkańców coraz częściej zaczynają trapić schorzenia cywilizacyjne. To niestety efekt rozwoju cywilizacyjnego, z którym związane są zmiany w naszym codziennym życiu – zmianami naszego dotychczasowego stylu życia. Warto skorzystać z propozycji, które przygotowały różne firmy aby dowiedzieć się więcej o ważnych zagadnieniach.

 


Śląsk: Przebadają kobiety z NTM

Na Śląsku rusza pierwsza kampania, której celem jest wsparcie dla kobiet z problemem nietrzymania moczu. Już w dniach od 15 do 23 maja będą mogły one poddać się bezpłatnym konsultacjom ginekologicznych w jednej z katowickich klinik.

Specjalista doradzi, jak rozwiązać kłopotliwy problem

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nietrzymanie moczu (NTM) to choroba społeczna, na którą cierpi około 5 proc. społeczeństwa. Okazuje się, że wśród kobiet NTM występuje częściej niż cukrzyca, depresja, czy też nadciśnienie tętnicze. Wstydliwa dolegliwość może być objawem wielu schorzeń i w zależności od przyczyny może mieć różne rodzaje. Dlatego kobiety nie powinny bagatelizować tego często wstydliwego dla nich problemu.

Żeby im dopomóc w rozwiązaniu problemu klinika Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach właśnie rozpoczyna kampanię „Znów pewna siebie”. Jest ona skierowana do kobiet, które mają problem z nietrzymaniem moczu (NTM).  Poprzez bezpłatne konsultacje z ginekologami,  specjaliści chcą pokonać barierę wstydu u pań i pokazać, że tę chorobę można wyleczyć.

Trzy miesiące konsultacji

Kampania potrwa w sumie trzy miesiące. W każdym miesiącu przez tydzień w Gyncentrum panie z podejrzeniem NTM będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji ginekologicznych. Natomiast podczas indywidualnych spotkań ze specjalistą dowiedzą się więcej o swoim problemie i o tym, w jaki sposób mogą z nim walczyć.

 

Pierwsze bezpłatne konsultacje odbędą się już w dniach: 15-23 maja. Żeby wziąć w nich udział wystarczy potwierdzić swoją obecność w recepcji Gyncentrum dzwoniąc pod nr tel.  32 359 09 32-33.

 

 

Katowice: Trener Heidi Klum pomoże w odchudzaniu

Największe centrum handlowe na Śląsku pokaże mieszkańcom regionu, jak zrzucić zbędne kilogramy. Przez ponad tydzień (od 17 do 24 maja) w Silesia City Center będą odbywały się otwarte dla każdego warsztaty m.in. z jogi, x-fitu, stretchingu, Total Fitnessu Chodakowskiej, fitballu. Zajęcie prowadzone będą przez trenerów na specjalnie zaaranżowanym tarasie Silesia City Center. Finał wielkiego odchudzania już 24 maja. Gościem wydarzenia będzie m.in. Witold Szmańda – trener m.in. Heidi Klum.

Zamienią taras w salę ćwiczeń

Przez ponad tydzień setki mieszkańców Śląska będzie ćwiczyło w Silesia City Center – zapowiadają organizatorzy. Wszystko za sprawą projektu FIT SILESIA, nietypowego dla centrum handlowego przedsięwzięcia, którego celem jest pokazanie mieszkańcom regionu, od czego zacząć swoją przygodę z odchudzeniem i modelowaniem sylwetki.

Specjalne na potrzeby zajęć, Silesia zamieni mający ponad 120 m kw. taras w olbrzymią salę ćwiczeń, w której dwa razy dziennie (rano i popołudniu) odbywać będą się otwarte zajęcia z jogi, strechhingu, x-fitu, fitballu, functional training i Total Fitness Chodakowskiej.  W sumie przygotowano aż 10 aktywnych warsztatów. Całość prowadzić będą trenerzy Pure Jatomi.

Nauczą wchodzić w asanę

Na program zajęć złożą się: joga, na której uczyć będą m.in. wchodzenia w pozycję asany, a potem fitball, na którym przy pomocy olbrzymiej piłki nauczymy się wzmacniania mięśni posturalnych, poprawimy równowagę i siłę wewnętrzną. Warsztaty ze strechingu z kolei nauczą nas, jak prawidłowo rozluźnić i rozciągnąć mięśnie.

Ale to nie koniec. Podczas FIT SILESIA będzie można także wziąć udział we wszechstronnym treningu x-fit, który kształtuje sylwetkę, poprawia koordynację, zwinność i wytrzymałość. W programie są także zajęcia Total Fitness autorstwa Ewy Chodakowskiej – trening polegający na napinaniu mięśni brzucha, pobudzający także mózg do wytwarzania endorfiny i serotoniny.

Jak się zapisać na zajęcia?

Żeby wziąć udział w  zajęciach wystarczy wejść na stronę www.silesiacitycenter.com.pl i wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. Wszystkie zajęcia w ramach FIT SILESIA są bezpłatne, warunkiem uczestnictwa jednak jest wcześniejsza rejestracja. Warsztaty odbywać będą się na tarasie Silesia City Center (I-piętro).

Trening z Witoldem Szmańdą

Ale zajęcia na tarasie to nie jedyna atrakcja FIT SILESII. 24 maja w Silesii odbędzie się finał projektu. Tego dnia na Placu Śląskim stanie olbrzymia scena, na której przez cały dzień odbywać będą się pokazy fitness prowadzone przez Witolda Szmańdę – trenera m.in. Keanu Reevsa, Heidi Klum, Alicji Bachledy-Curuś i Izy Miko. Wydarzenie poprowadzi Edyta Herbuś.

 

 

 

Warszawa: Philips AVENT dla przyszłych mam

Z okazji zbliżających się Dnia Matki i Dnia Dziecka marka Philips Avent zaprasza przyszłe mamy do Philips House, gdzie 29 maja będą mogły obchodzić te ważne święta i przy okazji spotkać się położnymi, konsultantkami laktacyjnymi czy wykonać badanie USG, w tym rewolucyjne USG 4D, które pozwala zobaczyć twarz dziecka.

26 maja to szczególna data, o której pamięta chyba każdy. W tym roku to także Twoje święto, bo nawet, jeśli do porodu masz jeszcze trochę czasu, ruchy malca z pewnością sprawiają, że czujesz się już mamą. W tym podwójnie szczególnym momencie Philips AVENT, chce być z Tobą i Twoim Dzieckiem i zaprasza przyszłe mamy na wspólne świętowanie do Philips House.

Będzie to nie tylko okazja, żeby poznać inne mamy, które tak jak Ty przygotowują się do narodzin swojego maluszka, ale także, by porozmawiać ze specjalistami. Korzystając z niemal 30-letniego doświadczenia zdobytego na podstawie informacji przekazywanych przez mamy, Philips AVENT dobrze wie, że przyszłe mamy mają wiele wątpliwości i potrzebują profesjonalnych rad. W związku z tym na spotkanie oprócz specjalistów Philips AVENT zostaną zaproszone położne oraz konsultantki laktacyjne, które wszystkim chętnym udzielą bezpłatnych porad i pomogą przygotować się do tego szczególnego momentu w życiu kobiety.

We współpracy z Philips Healthcare, Philips Avent przygotował też możliwość wykonania badania USG przeprowadzonego przez lekarza ginekologa-położnika. Niespodzianką dla mam, które nie mogą doczekać się, by zobaczyć ruchy i uśmiechy czy grymasy malca, będzie też rewolucyjne badanie USG 4D, które pozwala zaspokoić naturalną ciekawość i dokładnie obejrzeć dziecko z każdej możliwej strony. Możesz więc zrobić sobie prezent na Dzień Matki i już teraz zobaczyć, jak Twoja pociecha się do Ciebie uśmiecha. Zdjęcia z USG 4D będą też wyjątkową pamiątką dla Ciebie i Twojego dziecka.

Ponieważ Philips Avent zaprasza do świętowania, nie obędzie się tego dnia bez prezentów. Mamy, które w związku z ograniczeniem czasowym, nie zdążą poddać się badaniu, otrzymają miły upominek, a wszystkie panie mogą liczyć na mini-wyprawkę od Philips Avent.

Przyszłe mamy Philips Avent zaprasza do wspólnego świętowania 29 maja 2014 r. w godz. 10.00-16.00 do siedziby Philips, przy Al. Jerozolimskich 195B w Warszawie.
Komentarze
2014-07-17 15:34:18
~szakirka fajnie ,aby było więcej takich akcji ,dostępnych dla większego grona ,ja u mnie korzystam jak jest badanie cytologiczne na zaproszenie ,tylko ,że i tak raz w roku bezpłatnie mam u lekarza ,więc to nie specjalna atrakcja ,mamografia jest ale dla starszych pań :)
2014-05-30 20:42:42
~szakirka Świetne są takie akcje ,fantastycznie ,że można skorzystać z porad profesjonalistów ,ubolewam nad tym ,że mieszkam w mniejszej miejscowości i do mnie praktycznie takie akcje nie docierają ,jak już to adresowane do kobiet w większych grupach wiekowych ;)
2014-05-27 20:47:11
~Ilona K. Adixx Takie akcje powinny docierać nawet do tych najmniejszych miasteczek , w których często nie ma szkół rodzenia ,a o problemie nietrzymania moczu nikt z nikim nie rozmawia ,bo przecież wstyd. Organizatorzy zawsze pchają się do Warszawy ,Katowic czy Wrocławia ,ale kobiety borykające się z tą tematyką są w całej Polsce .
2014-05-27 11:56:05
~Syla Niestety mieszkańców Pomorza Gdańskiego nie objęły te akcje. Szkoda,może następnym razem.
2014-05-24 20:46:41
~Magdalena Jarkiewicz Oby więcej takich akcji oraz kampanii.Warsztaty były rewelacyjne.
2014-05-16 22:01:17
~martus2833 Z chęcią skorzystam z warsztatów w Silesia City Center. Już zdążyłam się zarejestrować, mam nadzieję, że do uczestnictwa przekonam też męża. Bardzo podoba mi się inicjatywa Avent prowadzona w Warszawie. Jestem młodą mamą i wiem, jak ważne jest wsparcie i profesjonalne porady w pierwszych tygodniach po porodzie. Mam nadzieję, że te zajęcia przekonają wiele mam do karmienia piersią, rozwieją ich wątpliwości i odpowiedzą na ważne pytania.

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Zdobywaj na przełomie roku 2019/20 punkty i wymieniaj je na ulubione kosmetyki!

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

Serum
z natką
3 w 1
FLOSLEK

Pojemność: 30 ml

Krem z groszkiem
na noc

FLOSLEK

Pojemność: 50 ml

Wiadomości branżowe

Koniec lutego to idealny moment na kolejne zakupy i przygotowania do nadchodzącego sezonu wiosna-lato 2020, ale również uzupełnienie garderoby o perełki z sezonu jesień-zima 2019/2020. Powoli, z nadzieją na szybką wiosnę i zielone pąki kwiatów na drzewach, kozaki będą ustępować lżejszym botkom, mokasynom, balerinom oraz...
Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji targów LOOK i beauty VISION 2020. Największe wydarzenie dla branży profesjonalistów w Polsce, odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2020, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To wyjątkowa edycja, ponieważ organizator świętować będzie jubileuszową, 20. edycję. Z...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Czy mogę pić kawę w ciąży? Czy kawa w ciąży jest szkodliwa? Wiele przyszłych mam zadaje sobie to pytanie. Lekarze jednoznacznie wskazują, że można pić kawę w ciąży, ale trzeba zmienić...
Czytaj więcej

Dla Niego

Często osoby, które starają się żyć zdrowo i aktywnie, zastanawiają się, czy mogą pozwolić sobie na słodką przekąskę. Jak poradzić sobie z zapotrzebowaniem na „coś słodkiego”?...
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

Kampania Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw (EASME) Sektor tekstylny, odzieżowy, skórzany i obuwniczy (TCLF) to europejski potentat, źródło nowych trendów i innowacji. Szacuje się, że roczny obrót w Europie wynosi ponad 200 mld euro, a około 225 000 firm zatrudnia...Czytaj więcej

Miasto Żyje Modą – 17-23.02.2020 Miasto Żyje Modą to projekt „miejski”, towarzyszący odbywającym się w dniach 19-20.02.2020 Targom Mody Poznań. Jego głównym założeniem jest promocja projektantów, marek modowych, miejsc oraz wydarzeń, które łączy jedno – moda i najnowsze...Czytaj więcej

Sezon na lody nie kończy się na lecie Badanie przeprowadzone przez instytut Kantar Public na zlecenie firmy Koral pokazało, że ponad trzy piąte Polaków (68%) je lody zimą. Co ciekawe lody zimą zdecydowanie chętniej jedzą młodsze pokolenia – wśród młodzieży w wieku 15-17 lat jedzenie lodów zimą...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2020 COSMED Consulting / serwisuroda.pl