5 rozwiązań, które dają poczucie bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo i zachowywanie wszelkich środków ostrożności poprzez stosowanie procedur zgodnie z rygorem sanitarnym to oczywisty priorytet. Kontrola temperatury u pacjentów oraz personelu, środki dezynfekcyjne czy noszenie odpowiedniego ubioru ochronnego są nam doskonale znane. Na co dodatkowo zwrócić uwagę wybierając gabinet stomatologiczny? Przedstawiamy pięć rozwiązań, które wzmacniają bezpieczeństwo każdej wizyty u specjalisty dentysty.

 

 

 

Obecnie na wizytę do stomatologa mogą się umówić pacjenci, którzy wymagają natychmiastowej interwencji lub są w trakcie leczenia, którego przerwanie lub odłożenie na później mogłoby spowodować pogorszenie stanu ich zdrowia. Oprócz nowych procedur działania gabinetów stomatologicznych, istotne dla bezpieczeństwa pacjentów okazały się także rozwiązania stosowane jeszcze przed koronawirusem.

 

Cyfrowa stomatologia

Dostęp do najnowocześniejszego sprzętu od zawsze był kluczowy w codziennej pracy stomatologa.  Pozwala na efektywną pracę specjaliście i przede wszystkim poprawia komfort pacjenta. Nowoczesne technologie są szczególnie ważne w obecnym czasie, ponieważ usprawniają działanie gabinetów stomatologicznych, umożliwiając zapewnienie bezpiecznej wizyty.

Przykładem takiej technologii jest użycie skanera wewnątrzustnego. Przy jego pomocy lekarz wykonuje w kilka minut precyzyjny, cyfrowy model 3D uzębienia, który pacjent może obserwować w czasie rzeczywistym na ekranie komputera. Na wirtualnym modelu widoczna jest m.in.: próchnica, kamień nazębny, poziom starcia zębów, ubytki czy nieprawidłowy zgryz. Zobrazowany jak nigdy dotąd stan zdrowia uzębienia, uświadamia pacjentowi potrzeby stomatologiczne, a to pozwala mu zrozumieć i zaangażować się w proces leczenia. Indywidualny plan leczenia poprzedzony cyfrową diagnostyką ogranicza liczbę wizyt w gabinecie i ryzyko przenoszenia skażeń dzięki elektronicznej wysyłce skanu pomiędzy gabinetem i laboratorium przy leczeniu specjalistycznym.

 

Kompleksowa diagnostyka w jednym centrum stomatologicznym

Często centra medyczne kierują na wykonanie zleconego badania do innego miejsca. Wpływa to nie tylko na komfort pacjenta, ale w obecnym czasie może również zagrażać jego zdrowiu. W takich przypadkach zyskują gabinety stomatologiczne wyposażone w kompleksowy sprzęt do diagnostyki oraz leczenia w jednym miejscu.

W leczeniu stomatologicznym liczy się właściwa organizacja gabinetów. Takie sprawne działania mają na celu nie tylko zapobieganie powikłaniom u pacjenta, ale również dbanie o jego dobre samopoczucie. Pełna diagnostyka RTG (zdjęcie pantomograficzne, cefalometria czy CBTC) jest jednym z elementów, który powinien być podstawą każdego leczenia stomatologicznego. Dzięki bezpiecznej diagnostyce RTG w każdym centrum,ograniczamy ilość wizyt do minimum. Pacjent nie traci czasu na dojazdy, a lekarz prowadzący może w pełni przygotować indywidualny plan leczenia i skoordynować kolejne etapy pomiędzy specjalistami bez zbędnych wizyt - wyjaśnia lek. dent. Patryk Kononowicz z Medicover Stomatologia.

 

Planowanie to podstawa

Indywidualny plan leczenia to precyzyjnie ustalone etapy zaproponowane przez stomatologa podczas pierwszej wizyty, mające na celu dostosowanie leczenia do potrzeb pacjenta oraz jego możliwości finansowych. Na początku każdy etap jest dokładnie analizowany z pacjentem tak, aby zagwarantować skuteczność i bezpieczeństwo leczenia oraz osiągnięcie efektów, których oczekuje. Ustalana jest również długość leczenia, co umożliwia skoordynowanie wizyt tak, aby ograniczyć ich liczbę do minimum, dbając o bezpieczeństwo pacjenta. Tak szczegółowo przygotowany plan leczenia wpływa na efektywność działania lekarzy stomatologów oraz efektowność w leczeniu.

 

Zespół specjalistów ze wszystkich dziedzin

Kolejnym istotnym elementem bezpiecznej wizyty dentystycznej jest obecność specjalistów wszystkich dziedzin stomatologii w jednym centrum. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pacjent otrzymuje pełną opiekę dostosowaną do jego potrzeb zdrowotnych. Może umówić wizytę do kolejnego specjalisty zaraz po wyjściu z gabinetu w tym samym budynku.

Opieka dentystyczna skoordynowana pomiędzy lekarzem prowadzącym i lekarzami specjalistami: ortodontą, protetykiem, chirurgiem czy periodontologiem w oparciu o przygotowany wcześniej plan leczenia daje pacjentowi poczucie bezpieczeństwa. Gwarantuje efektywne leczenie przy wsparciu lekarzy specjalistów z różnych dziedzin stomatologii na każdym jego etapie.

Dostępność wielu specjalistów w jednym centrum stomatologicznym i ich współpraca umożliwia kompleksowe leczenie i przyspiesza jego przebieg. Przykładem jest leczenie ortodontyczne, którego prawidłowe i efektywne przeprowadzenie jest często zależne od sprawnej konsultacji ortodontyczno-chirurgicznej. Usunięcie zębów mądrości, odsłonięcie zębów zatrzymanych czy przygotowanie miejsca w łuku zębowym pod implanty to tylko niektóre przykłady zabiegów chirurgicznych wykonywanych przed leczeniem ortodontycznym. Możliwość szybkiej konsultacji specjalistów to poza oszczędnością czasu także pewność wyboru najlepszej drogi leczeniakomentuje lek. dent. Patryk Kononowicz z Medicover Stomatologia.

 

Rozszerzone procedury bezpieczeństwa przede wszystkim

Nadal jednak podstawowym filarem bezpieczeństwa w gabinetach stomatologicznych jest przestrzeganie ścisłych procedur w ramach rygoru sanitarnego publikowanych przez GIS, Ministerstwo Zdrowia, PTS czy Izbę Lekarską. Ścieżka bezpiecznej wizyty stosowana jest już od telefonicznego wywiadu epidemicznego z pacjentem przed wizytą.W kolejnym etapie pacjenci proszeni są o punktualne przybycie na wizytę, aby ograniczyć ilość pacjentów w jednym miejscu. Po pojawieniu się na miejscu, wymagana jest dezynfekcja rąk oraz pomiar temperatury. Istotne jest także ścisłe przestrzeganie zaleceń personelu, który z kolei zobligowany jest do posiadania pełnego stroju ochronnego oraz odpowiednich środków dezynfekcyjnych.

Wybierając gabinet stomatologiczny warto upewnić się, że stosuje on wszelkie procedury i zalecenia dotyczące bezpiecznej wizyty. Dodatkowo, im więcej oferuje rozwiązań i nowoczesnych technologii, tym więcej od wizyty może oczekiwać pacjent. Powinna być przede wszystkim bezpieczna i komfortowa, co przekłada się na długofalową współpracę z lekarzem i efektywne leczenie.


Komentarze

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Zdobywaj punkty i wymieniaj je na ulubione kosmetyki na przełomie roku 2020/2021!

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

ROSE PATCHOULI
Mgiełka do ciała dla kobiet
NOU

Pojemność:
200 ml

Naturalne SERUM do RZĘS
INVEO

Pojemność:
3,5 ml

Wiadomości branżowe

B2Beauty Trends Show to event poświęcony branży beauty w Polsce. To nie tylko najlepsi wystawcy i bogata oferta skierowana do przedstawicieli biznesu, ale także kompleksowe warsztaty i konferencje, będące trampoliną do rozwoju! Już 7 kwietnia 2021 roku zapraszamy na PGE Narodowy, by poznać piękną i biznesową stronę Warszawy....
Koniec lutego to idealny moment na kolejne zakupy i przygotowania do nadchodzącego sezonu wiosna-lato 2020, ale również uzupełnienie garderoby o perełki z sezonu jesień-zima 2019/2020. Powoli, z nadzieją na szybką wiosnę i zielone pąki kwiatów na drzewach, kozaki będą ustępować lżejszym botkom, mokasynom, balerinom oraz...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Czy mogę pić kawę w ciąży? Czy kawa w ciąży jest szkodliwa? Wiele przyszłych mam zadaje sobie to pytanie. Lekarze jednoznacznie wskazują, że można pić kawę w ciąży, ale trzeba zmienić...
Czytaj więcej

Dla Niego

Często osoby, które starają się żyć zdrowo i aktywnie, zastanawiają się, czy mogą pozwolić sobie na słodką przekąskę. Jak poradzić sobie z zapotrzebowaniem na „coś słodkiego”?...
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

Kampania Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw (EASME) Sektor tekstylny, odzieżowy, skórzany i obuwniczy (TCLF) to europejski potentat, źródło nowych trendów i innowacji. Szacuje się, że roczny obrót w Europie wynosi ponad 200 mld euro, a około 225 000 firm zatrudnia...Czytaj więcej

Miasto Żyje Modą – 17-23.02.2020 Miasto Żyje Modą to projekt „miejski”, towarzyszący odbywającym się w dniach 19-20.02.2020 Targom Mody Poznań. Jego głównym założeniem jest promocja projektantów, marek modowych, miejsc oraz wydarzeń, które łączy jedno – moda i najnowsze...Czytaj więcej

Sezon na lody nie kończy się na lecie Badanie przeprowadzone przez instytut Kantar Public na zlecenie firmy Koral pokazało, że ponad trzy piąte Polaków (68%) je lody zimą. Co ciekawe lody zimą zdecydowanie chętniej jedzą młodsze pokolenia – wśród młodzieży w wieku 15-17 lat jedzenie lodów zimą...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2021 COSMED Consulting / serwisuroda.pl