Reklama
5 pojęć z medycyny estetycznej, które warto znać

Wybierasz się do lekarza medycyny estetycznej? W trakcie rozmowy w której lekarz przeprowadza wywiad (tak powinna zacząć się wizyta) w celu dobrania właściwych zabiegów, może pojawić się kilka różnych propozycji ze strony lekarza. Obecnie na rynku istnieje wiele różnych technik i metod, które mogą mieć zastosowanie na ten sam problem. Dlatego przed wizytą dobrze poznać je lepiej aby nie dać się zaskoczyć. Podpowiadamy, jak odnaleźć się w gąszczu najnowszych technik, metod, preparatów. Z pomocą ekspertów, przedstawiamy pięć terminów, które warto znać.

 

 

Frakcjonowanie

Ta technika wiąże się z zasadą działania laserów frakcyjnych. Frakcjonowanie to jedna z najskuteczniejszych metod stymulacji skóry. W efekcie zabiegu w głębokich jej warstwach powstają setki mikrouszkodzeń (frakcje), które pobudzają intensywną regenerację. Dzięki frakcjonowaniu możliwe staje się intensywne odmłodzenie skóry, ale również usuwanie blizn i rozstępów. Co ważne, przynosi doskonałe rezultaty – szybkie, trwałe i często o wiele lepsze niż inne metody. Który laser frakcyjny jest najskuteczniejszy?

Nigdy nie jest tak, że jednym urządzeniem można rozwiązać wszystkie problemy, dlatego ważne, aby wybrany przez nas ośrodek posiadał kilka typów wysokiej jakości laserów frakcyjnych. Obecnie na rynku jest pięć typów takich urządzeń, które  docierają do różnych poziomów skóry – wyjaśnia Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

 

Osocze bogatopłytkowe

To część krwi pacjenta odpowiedzialna za procesy gojenia się tkanek. Osocze otrzymywane jest w procesie wirowania. Sam zabieg podania przypomina mezoterapię tzn. za pomocą bardzo cienkiej igły lekarz wstrzykuje osocze w leczony obszar. Co to daje? Uruchamia naturalne procesy naprawcze w komórkach skóry, a przy tym jest bezpieczne i całkowicie naturalne, bo wykorzystuje nasze własne czynniki wzrostu. W ostatnim czasie metoda została udoskonalona. Osocze nowej generacji i-PRF wolniej uwalnia życiodajne czynniki wzrostu z płytek krwi. To gwarantuje większą skuteczność i pełną satysfakcję z zabiegu.

Skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Metoda ma bardzo szerokie zastosowanie: od poprawy wyglądu policzków, fałd nosowo-wargowych i okolic oczu, po trudniejsze do „naprawy” miejsca, jak szyja, dekolt, a nawet dłonie – wyjaśnia dr n. med. Marcin Frączek, lekarz medycyny estetycznej w Dermamed we Wrocławiu.

 

Kriolipoliza

To nowa technologia, która umożliwia osiągnięcie oczekiwanych efektów modelowania sylwetki przez kontrolowane chłodzenie (od minus 5 do minus 8). Zamrażanie tkanki tłuszczowej powoduje jej selektywne uszkodzenie, bez uszczerbku dla skóry właściwej i naskórka. Komórki tłuszczowe są usuwane w naturalnym procesie fizjologicznym. Jednym z zabiegów wykorzystujących zjawisko kriolipolizy jest CoolTech.

Zabieg polecam osobom chcącym poprawić wybrane obszary ciała, w których do tej pory trudno im było „zrzucić” zbędne kilogramy. Skutecznie likwiduje miejscowe otyłości, trwale konturuje ciało, zmniejsza obwody. W rezultacie wysmukla brzuch, talię, uda, ujędrnia ramiona – opisuje Magdalena Nawrocka, fizjoterapeuta w Dermamed.

 

Termolifting

To zabiegi wykorzystujące dobroczynne działanie fal radiowych na skórę właściwą oraz tkankę podskórną. Polegają na stymulacji produkcji nowego kolagenu (jest odpowiedzialny za elastyczność skóry) poprzez kontrolowane podgrzewanie. Zalety metody to zwiększenie napięcia (co daje efekt liftingu), wzmocnienie struktury skóry, zredukowanie zmarszczek i blizn.

Obecnie niekwestionowanym liderem tego typu zabiegów jest platforma laserowa eMax. Łączy dwie unikalne technologie, które pozwalają uzyskać dużo lepsze i bardziej kompletne efekty – zapewnia nas Dorota Kliszewska, specjalista z Dermamed.

 

Liposukcja

To zabieg polegający na odsysaniu tłuszczu z różnych miejsc ciała (brzucha, uda, pośladków, szyi pleców, ramion). Klasyczna liposukcja jest coraz rzadziej stosowana. Wypiera ją liposukcja ultradźwiękowa. Jest bardziej precyzyjna, mniej inwazyjna, przez co cechuje się bezpieczeństwem i krótszym czasem rekonwalescencji. Lekarz przeprowadza znieczulenie miejscowe. Następnie za pomocą bardzo cienkiej głowicy przeprowadza zabieg, dzięki któremu tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu na poszczególne komórki. Następnie jest delikatnie odsysana.

Komentarze
2016-03-23 10:54:56
~Beatris20 Każdy rok przynosi udoskonalenia istniejących technik oraz wprowadzania nowych. Fajnie, że modne stają się zabiegi Malo inwazyjne, naturalne bez cięć k długiej rekonwalescencji. Stosowanie odocza bogatkoplytkowego wiedzie prym , ponieważ nie ma w zasadzie ryzyka powikłań, uczuleń a jest bardzo skuteczna metodą. Osobiście wybrałabym się na kriolipolize lub termolifting aby poprawić jędrność skory i zakończyć walkę z celulitem. Liposukcja szybka metoda ale jednak coraz mniej osób się na nią decyduje- widziałam program jak jest wykonywana, wygląda to dość brutalnie i samo patrzenie sprawiało mi ból :D. Dlatego teraz chcę obejrzeć jak wykonuję się liposukcję ultradźwiękową ( choć mam nadzieję, że w razie zbyt dużej ilości komórek tluszczowych sama dam radę pozbyć się ich).

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Zdobywaj na przełomie roku 2019/20 punkty i wymieniaj je na ulubione kosmetyki!

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

REGENERATING
BODY BALM
Regenerujący
balsam do ciała

Lemon Grass
& Gardenia

Pojemność:
300 ml

NOURISHING SHOWER GEL Odżywczy żel
pod prysznic
Lemon Grass
& Gardenia

Pojemność:
300 ml

Wiadomości branżowe

Zarząd Health and Beauty Media Sp. z o.o. informuje, iż w związku ze zmianą sytuacji epidemiologicznej, tj. faktem potwierdzenia w Polsce pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem 2019-nCoV, wywołującym chorobę COVID-19, i po konsultacji z Wystawcami i Partnerami podjęto trudną, ale w  mniemaniu firmy słuszną decyzję o...
Kongres ma na celu ukazanie w szerokim ujęciu tematyki urody, określanej także jako rynek lub branżą beauty. Przede wszystkim firma COSMED Consulting, właściciel portalu serwisuroda.pl, pragnie poruszyć m.in. tematy nadal mało jeszcze popularne oraz zapoznać specjalistów branży beauty i ich klientów z nowościami różnych...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Nietrzymanie moczu uważane jest za jeden z ważniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku i ma status choroby społecznej. Potrafi znacznie obniżyć jakość życia, dlatego w przypadku...
Czytaj więcej

Dla Niego

Pomimo nieopisanego postępu, jaki dokonał się przez lata w dziedzinie stomatologii oraz faktu, że ból w czasie leczenia to już przeszłość, ogromna liczba Polaków nadal panicznie boi się...
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

Kampania Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw (EASME) Sektor tekstylny, odzieżowy, skórzany i obuwniczy (TCLF) to europejski potentat, źródło nowych trendów i innowacji. Szacuje się, że roczny obrót w Europie wynosi ponad 200 mld euro, a około 225 000 firm zatrudnia...Czytaj więcej

Miasto Żyje Modą – 17-23.02.2020 Miasto Żyje Modą to projekt „miejski”, towarzyszący odbywającym się w dniach 19-20.02.2020 Targom Mody Poznań. Jego głównym założeniem jest promocja projektantów, marek modowych, miejsc oraz wydarzeń, które łączy jedno – moda i najnowsze...Czytaj więcej

Sezon na lody nie kończy się na lecie Badanie przeprowadzone przez instytut Kantar Public na zlecenie firmy Koral pokazało, że ponad trzy piąte Polaków (68%) je lody zimą. Co ciekawe lody zimą zdecydowanie chętniej jedzą młodsze pokolenia – wśród młodzieży w wieku 15-17 lat jedzenie lodów zimą...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2020 COSMED Consulting / serwisuroda.pl