Reklama
Aktywne Kobiety Roku 2015 nagrodzone

Jolanta Oliwa, Scarlett Szyłogalis-Jankowiak, Justyna Piotrowska, Elżbieta Woźniak-Łojczuk i Anna Nowocień-Rega oraz Małgorzata Nowak i Anna Kasjan to laureatki IV edycji Konkursu "Aktywność Kobiet". Nagrodę specjalną „Szklaną Kroplę 2015”, przyznaną przez Ilonę Antoniszyn – Klik, wiceminister gospodarki otrzymała Teresa Kamińska - Prezes Zarządu Pomorskiej SSE sp. z o.o. Uroczysta gala konkursu odbyła się 19 czerwca we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

 

 

 

Gala „Aktywności Kobiet” zgromadziła kilkaset znamienitych gości z całego kraju. Wieczór rozpoczęła konferencja "Gospodarka jest kobietą", na którym dyskutowano na dwa tematy tj. "Promocji polskiej gospodarki za granicą" oraz "Zdrowia kobiet”. W jej trakcie analizowane były działania na rzecz przekształceń polskiej gospodarki w proeksportową i proinnowacyjną przez przedsiębiorstwa zarządzane przez kobiety oraz było można również poznać wpływ polityki zagranicznej Polski na zacieśnienie współpracy gospodarczej i handlowej w celu zwiększenia polskiego eksportu, w tym na priorytetowe rynki poza unijne.

Po konferencji czas przyszedł na uroczystą galę wręczenia nagród IV edycji Konkursu „Aktywność Kobiet”. Jak zdradza Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki - pomysł akcji zrodził się kilka lat temu. W 2011 roku, kiedy byłam jeszcze wicewojewodą dolnośląskim, bardzo dużo podróżowałam po naszym regionie i poznawałam niesamowitych ludzi. Każdego dnia odkrywałam nowe stowarzyszenia, organizacje, osoby. Pomyślałam, że tak wiele dobrego na Dolnym Śląsku się dzieje, a tak niewiele o tym wiemy. Dlatego wraz z moimi współpracowniczkami postanowiliśmy zorganizować konkurs promujący najciekawsze inicjatywy.

Działania "Aktywności Kobiet" wspiera 153 Ambasadorów w 12 województwach. Są wśród nich ludzie świata kultury, nauki, mediów, biznesu, polityki, także wielu panów.

 

Nagrody przyznane zostały w 5 kategoriach:

 

Zwyciężczynią w kategorii „Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa” została Jolanta Oliwa - przewodnicząca zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło” i współwłaścicielka niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej Sal - Med s.c. w Dzierżoniowie.

Jestem silną kobietą, muszę osiągnąć założony cel, nie przyjmuję porażek, pracuję tak długo, aż się uda. Połączenie przedsiębiorczości z pracą charytatywną, dodaje mi sił. Pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną jest mi bardzo bliska, bo sama mam niepełnosprawną córkę. Założyłam sobie, że stworzę system wspierania osoby niepełnosprawnej od dzieciństwa do później starości, bo takiego systemu u nas w kraju nie ma - mówiła, wyraźnie wzruszona tego dnia, Jolanta Oliwa.

 

W drugiej kategorii „Kobiety działające na rzecz zwierząt i przyrody” laureatką została Scarlett Szyłogalis-Jankowiak, założycielka Fundacji „TARA”, która prowadzi schronisko dla koni porzuconych, wykupionych z transportów przeznaczonych do rzeźni oraz przekazanych Fundacji w formie darowizny.

Aktywna kobieta bardzo kocha, wierzy, nie mówi, że walczy - tylko walczy i otacza wielką aurą, wszystkich, którzy wokół niej się znajdują. Aktywność to znaczy życie, a w życiu na tej planecie każdy ma swoją rolę do odegrania i ludzie, i zwierzęta. Ta nagroda to ukłon w stronę wszystkich, którzy walczą o konie, masowo zabijane w Polsce dla pieniędzy (120 koni ginie każdego dnia), to jest poparcie dla nas wszystkich, dodaje mi skrzydeł - przekonuje Scarlett Szyłogalis-Jankowiak.

 

Nagroda w kategorii „Młodzi aktywni” powędrowała do Justyny Piotrowskiej,  instruktorki harcerskiej, nauczycielki przełamującej wszelkie konwencje, charyzmatycznego szkoleniowca.

Tę nagrodę mogłabym podarować każdej jednej młodej druhnie, która za chwilę z harcerzami pojedzie na wakacje. Aby skutecznie działać na rzecz innych trzeba mieć przede wszystkim empatię. Pomaganie innym, to moje życie. Kiedyś ktoś mi bardzo pomógł, w najważniejszej sprawie - żyję dzięki przeszczepowi. Taka nagroda, takie spotkanie to wsparcie  i siła, aby głośno mówić o tym, co dla nas jest ważne. Dla mnie, oprócz pracy z młodzieżą, to propagowanie idei przeszczepów, bo wciąż w Polsce mówi się o tym za mało, jest bardzo mało dawców - podkreślała Justyna Piotrowska.

 

„Kultura, Turystyka, Rekreacja” to kolejna kategoria i dwie zwyciężczynie Elżbieta Woźniak-Łojczuk i Anna Nowocień-Rega ze Stowarzyszenie „Klub Mamuśki”.

Kiedy urodziłam dzieci brakowało mi kontaktu z innymi mamami, wymiany doświadczeń wsparcia, rozmów. Pomyślałam, że skoro takiego forum we Wrocławiu nie ma, to ja je założę. I tak powstał „ Klub Mamuśki” – zdradza nam Elżbieta Woźniak-Łojczuk, prezes Stowarzyszenia „ Klub Mamuśki”.

Spotykamy się regularnie przynajmniej dwa razy w miesiącu, raz w gronie samych mam, dzieci zostają pod opieką tatusiów lub dziadków. Staramy się, aby te spotkania były jak najbardziej przydatne, są różnego rodzaju warsztaty, wykłady np. lekarzy. Ale organizujemy także zajęcia mama+maluszek, np. na basenie, zajęcia plastyczne, różnego rodzaju animacje, całymi rodzinami uczestniczymy w piknikach. Mamy stronę internetową, profil na Facebooku. Energia i wsparcie innych mam są nam bardzo potrzebne, dodają nam sił i pomysłów - dodaje Anna Nowocień-Rega, wiceprezes Stowarzyszenia „ Klub Mamuśki”.

 

Ostatnią kategorią to „Wspieranie tożsamości lokalnej”. Nagrodę w tej kategorii jurorzy postanowili przyznać siostrom zakonnym: Małgorzacie Nowak i Annie Kasjan ze Stowarzyszenie „Misja Dworcowa” im. Ks. Jana Schneidera.

Kobiet aktywna to taka, która, oddaje je drugiemu człowiek serce, daje i niesie miłość. W ramach Stowarzyszenie prowadzimy całodobowy ośrodek interwencji kryzysowej, do którego przyjmujemy kobiety, często razem z dziećmi, które nie mają gdzie się podziać. Prowadzimy też punkt konsultacyjno- informacyjny dla ofiar przemocy i pracujemy we Wrocławiu jako streetworkerki - na dworcach, pod mostami, w pustostanach, na działkach, wszędzie, gdzie są ludzie potrzebujący pomocy – mówi siostra Małgorzata Nowak.

Można powiedzieć, że pomagamy kobietom być bardziej aktywnymi, wziąć odpowiedzialność za własne życie, odzyskać nad nim kontrolę. Uczymy ich samodzielność, pokazujemy w jaki sposób mogą odnaleźć poczucie własnej wartości, które często nie z ich winy, jest mocno zachwiane, a pewność siebie jest konieczna aby porodzić sobie z trudami codziennego dnia, w ich przypadku bardzo podstawowymi kwestiami: bezpieczeństwa, pracy, własnego kąta – dodaje siostra Anna Kasjan.

Specjalną nagrodą „SZKLANĄ KROPLĘ 2015”, Ilona Antoniszyn – Klik, wiceminister gospodarki wyróżniła Teresę Kamińską - prezes zarządu Pomorskiej SSE sp. z o. o.

 

 

Podczas Gali Odznaczenia Honorowe za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej z rąk Ilony Antoniszyn-Klik otrzymały: Beata Stelmach, prezes General Electric, Katarzyna Kacperczyk, podsekretarz stanu ds. polityki afrykańskiej, azjatyckiej i bliskowschodniej, dyplomacji publicznej i ekonomicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Grażyna Bernatowicz, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej, Elżbieta Tęsna, prezes firmy Eltar, Iwona Kossmann, prezes firmy Kossmann Fashion sp. z o.o., Maria Waliczek, prezes Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona sp. z o.o., Anita Szczykutowicz, zastępca Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Agnieszka Maliszewską, dyrektor Polskiej Izby Mleka, Grażyna Gołębiewska, dyrektor Departamentu Odwołań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Lucyna Szatkowską, dyrektor ds. koordynacji projektów S&A Jewellery Design, Agnieszka Rembisz, dyrektor Agencji Rynku Rolnego, Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o., Joanna Bensz, dyrektor zarządzający, Prezes CH2M HILL, wiceprezes Amerykańskiej Izby Handlowej, Monika Piątkowską, członek zarządu PMPG Polskie Media SA.

 

Na koniec Galę podsumowała Małgorzata Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia "Aktywność Kobiet”, słowami: Było fantastycznie. Niesamowita energia ludzi z całej Polski, przepiękne osobowości wyjątkowe, prawdziwe diamenty zostały dzisiaj docenione. Już we wrześniu rozpoczynamy kolejną edycję. Dziękuję wszystkim za wspaniały wieczór. Do zobaczenia za rok.

Komentarze
2015-07-06 21:09:37
~kal1979 Dobrze, że przybywa coraz więcej akcji, w których doceniane są kobiety. Czas wyjść z cienia :-)
2015-07-05 18:05:33
~martus2833 Gratulacje dla wszystkich pań, w szczególności jednak dla sióstr - Małgorzaty Nowak i Anny Kasjan. Od dawna jestem pod wrażeniem działań stowarzyszenia, które założyły. Nie tylko pomogło ono wielu dzieciakom; dla całej masy innych jest alternatywą dla wystawiania w bramach.
2015-07-03 09:54:58
~Beatris20 Brawo dla nagrodzonych :) Takich uroczystości dla wyjątkowych kobiet powinno być jeszcze więcej aby dać nam dodatkową motywację do działania. Nie znam i nie słyszałam o żadnej z nagrodzonych, więc warto było by dodać artykuł o każdej z pań.
2015-06-26 17:13:54
~szakirka Ogromne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych pań .Z pewnością nagrody były zasłużone ,dobrze ,że mamy tyle aktywnych pań ,które realizują się zawodowo,a jednocześnie śpieszą innym z pomocą w tym zwierzaczkom kochanym .

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Zdobywaj punkty i wymieniaj je na ulubione kosmetyki!

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

MILK THERAPY CONDITIONER
Ekspresowa odżywka

Intensywnie nawilża suche partie włosów, regeneruje i wygładza uszkodzone końcówki, bez efektu obciążenia.

Krem do rąk odmładzający
BOTANICAL

Polecany jest do pielęgnacji skóry dojrzałej, skłonnej do nierównomiernej pigmentacji oraz powstawania przebarwień.

Wiadomości branżowe

Powoli zaczynamy odliczanie do weekendu 6-7 kwietnia, kiedy to na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się największe w Polsce wydarzenie urodowe dla ekspertów w dziedzinie makijażu, stylizacji paznokci i fryzjerstwa. Prócz profesjonalnej oferty produktowej, będzie można wziąć udział w licznych...
Szeroko pojęta pomoc w zakresie opieki kosmetologicznej nad osobami znajdującymi się na różnych etapach choroby nowotworowej określana jest jako kosmetologia onkologiczna. To trudna i wymagająca subdyscyplina kosmetologii, obejmująca zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, wymagająca dużej wiedzy, ciągłego dokształcania,...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Okres prenatalny wymaga zastosowania właściwej diety, bogatej w wartości odżywcze wspierające rozwój płodu w poszczególnych trymestrach, a także zapewniające niezbędne składniki mineralne...
Czytaj więcej

Dla Niego

Skóra mężczyzny różni się od kobiecej – głównie ze względu na różnice w gospodarkach hormonalnych obydwu płci. U panów jest ona o około 20% grubsza i wydziela dwa razy więcej sebum,...
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

O czterech takich, co mają wizję Wielkie firmy nie powstają przypadkiem. Twórcy takich gigantów, jak Apple czy Google przebyli długą drogę i zanim osiągnęli sukces, wiele razy się potknęli. Zaczynali w przysłowiowym garażu, z minimalnymi środkami na rozruch, ale towarzyszyła im jasna wizja,...Czytaj więcej

#ZmieńMyślenie z AVON Polki czują się bezpiecznie w swoim otoczeniu, ale tylko niewiele więcej niż połowa z nich wierzy w skuteczność systemu prawnego, gdy doświadcza niefizycznych form przemocy – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji AVON w 15 krajach świata.     Dlatego od...Czytaj więcej

KEVIN.MURPHY pierwszą marką kosmetyczną na świecie, wykorzystującą OWP Każdy kawałek plastiku, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany, w dalszym ciągu znajduje się na Ziemi. Proces rozkładu tworzyw sztucznych wynosi nawet do 1000 lat. W wodach oceanicznych znajduje się już ponad 5...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2019 COSMED Consulting / serwisuroda.pl