Reklama
Kiedy zainteresowanie staje się częścią życia

Codziennie każdy z nas ma wiele zadań do zrealizowana, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. W tym grafiku wielu aktywności jest coraz mniej czasu na własne pasje, zgłębianie wiedzy na tematy nas interesujące. Pęd życia stał się cechą wyróżniającą kraje intensywnie rozwijające się, do których należy wiele państw znajdujących się w Europie w tym Polska. Czy jest możliwe wygospodarowanie skrawka przestrzeni, na której można rozwijać siebie i swoje zainteresowania?

 

 


Z tym pytaniem odnieśliśmy się do blogosfery, w której obecnie działa bardzo wiele osób deklarujących zainteresowanie konkretnymi tematami – kosmetyki, styl życia, moda czy kulinaria. Blogerzy opanowali internetową przestrzeń. W redakcji portalu serwisuroda.pl spotykamy się często z takimi osobami w różnych sytuacjach, również w ramach organizowanych przez nas specjalnych spotkań tematycznych. To co można zauważyć po kilku spotkaniach to fakt, że blogerzy prezentują bardzo różny poziom wtajemniczenia w prezentowanym na swoim blogu temacie, posiadają różne podejście do jego prowadzenia i komunikowania się z innymi oraz stosują różne narzędzia autopromocji. Blog to osoba, która za nim stoi – jej emocje, wiedza, doświadczenie. Co tak naprawdę skłania inne osoby do tego aby podjąć się wejścia do blogosfery, która tak naprawdę nie jest kolorowa jak z zewnątrz wydaje się nam. Przecież tak naprawdę blogerzy konkurują pomiędzy sobą, stosują czasami nieeleganckie zagrania. Czy da się więc być w tej przestrzeni sobą? Aby zgłębić temat tego jak powstaje blog, pasji, której on dotyczy, codzienności blogera – postanowiliśmy iść do źródła i odbyć rozmowę z autorką bloga Candymona.

Redakcja: Pani Moniko, skąd pojawił się pomysł na bloga czyli jak to się zaczęło w Pani przypadku?
Candymona: Pomysł na bloga właściwie przyszedł do mnie sam, ponieważ od zawsze interesowałam się tematami kosmetycznymi. Skończyłam szkoły i liczne kursy z wizażu i stylizacji paznokci. Sama nieraz korzystałam z wiedzy blogerek, kiedy wybierałam się na zakupy kosmetyczne, dlatego pomyślałam, że ja również mogę się dzielić moją wiedzą z innymi (uśmiech). Nie od razu bloga założyłam, ale ta myśl we mnie dojrzewała do czasu, aż byłam na to w pełni gotowa.

Redakcja: Dlaczego kosmetyki są główną inspiracją dla bloga Candymona?
Candymona: Właściwie mogłabym odpowiedzieć tak samo, jak do pierwszego pytania, ponieważ kosmetyki i wszystko z nimi związane to moja pasja i coś, czym od zawsze chciałam się zajmować. Prawda jest jednak taka, że początkowo chciałam, aby mój blog był nie tylko o kosmetykach (uśmiech). Chciałam pisać na nim o wszystkim, co mi sprawia radość. Z czasem jednak samo się wyklarowało, że najłatwiej było mi pisać o tematach beauty. Taka tematyka wywołuje też największy odbiór i uznanie wśród moich czytelników. Tak więc zostało, choć czasem nadal staram się przemycić jakiś post nie na temat i badam, czy spotka się to z aprobatą (uśmiech).

R: Jak powstają pomysły na nowe wpisy na blogu?
C: Szczerze mówiąc, nie mam na to konkretnego przepisu. Pomysły same do mnie przychodzą. Patrzę na przykład na jakiś kosmetyk i nagle wiem, że chcę o nim napisać i podzielić się swoją opinią ze światem. Czasem też przez całkowity przypadek moje życie samo tworzy nowe tematy. Tak na przykład było z tematem uczulenia na hybrydy. Kiedy mnie to spotkało uznałam, że warto się podzielić swoją historią z innymi.

R: Czy Candymona ma wpisaną misję w ramach swojej aktywności w blogosferze?
C: Moją misją jest dzielenie się rzetelnymi opiniami z czytelnikami i tworzenie miejsca, w którym znajdą oni informacje, których szukają. Jeśli znacie mojego bloga, to pewnie wiecie, że mało który wpis jest krótki. To dlatego, że wychodzę z założenia, iż wolę napisać za dużo, niż za mało (uśmiech). Wiem dzięki temu, że jeśli ktoś będzie szukał szczegółowych informacji na dany temat, to znajdzie je właśnie u mnie. Zdaję sobie przy tym sprawę, że niektóre osoby przeczytają jedynie co 10 zdanie, ale nie zniechęcam się tym i dalej robię to tak, jak mogę najlepiej.

R: Co uważa Pani na temat polskiej blogosfery w ramach własnych obserwacji?
C: Przyznam, że jest to dla mnie dość trudny temat. Są oczywiście blogi, które sama chętnie czytam i obserwuję z zaciekawieniem, ale niestety większość blogerów tworzy wpisy średnie jakościowo i wybrakowane - brakuje w nich nie raz bardzo istotnych informacji. Osobiście uważam, że jeśli coś się robi, to powinno się to robić, najlepiej jak się potrafi, a nie na skróty.
Z przykrością obserwuję też, że większość nowych blogów kosmetycznych powstaje nie z pasji, a jedynie z nadziei na darmowe kosmetyki, co według mnie jest najgorszą z możliwych dróg. To są właśnie te blogi, o których pisałam wyżej, gdzie wpisy zawierają 5 zdań, i to często ściągniętych z jakiegoś innego bloga. Zdarzyło mi się już kilka razy, że nowe blogerki (bez postów, bez wartościowych treści, ze zdjęciami robionymi telefonem) pisały do mnie z propozycją współpracy  tzn. na przykład żebym dała im kosmetyki, a one o mnie napiszą. To niestety nie jest pozytywny obraz blogosfery i w takich momentach jest mi przykro, że tak to wszystko wygląda. Dodatkowo okropnym zjawiskiem w blogosferze są zazdrośnice, którym ogromną przyjemność sprawia plotkowanie i wymyślanie niestworzonych historii na temat innych.

Osobiście nie chcę w tym uczestniczyć, więc ograniczyłam kontakty z innymi blogerami. Czasem uda się spotkać kogoś, kto w swoich kontaktach jest bezinteresowny, jednak niestety są to pojedyncze przypadki. Są też osoby, którym ufam i z którymi utrzymuję stały kontakt, jednak ostatnio staram się rozgraniczać kwestię bloga i osobistych relacji. Tak też radzę innym, którzy prowadzą bloga z pasji i chcą wieść spokojne życie, bez nerwów (uśmiech).

Możecie się teraz zastanawiać, czemu nie rzuciłam blogowania, skoro mam tak negatywne doświadczenia? To dlatego, że blog przez ten czas stał się cząstką mnie. W każdy wpis wkładam kawałek serca i poświęcam na blogowanie mnóstwo czasu. Blog zamieszkał w mojej głowie i teraz nawet idąc na zakupy, kiedy kupuję nowe kosmetyki, myślę od razu "o tej rzeczy chciałabym napisać". To stało się niemalże moim uzależnieniem, o którym myślę przez większość dnia. Nie wyobrażam sobie więc żeby go porzucić, pomimo negatywów blogosfery. Poza tym wiem, że moi czytelnicy by tęsknili (uśmiech).

R: Czy jest autor bloga, który jest inspiracją dla Candymona?
C: Na samym początku mojej przygody z blogowaniem, najbardziej imponowała mi Kosmetyczna Hedonistka, której wpisy zawsze były dopracowane pod względem nie tylko treści, ale i cudnych zdjęć. Nie wiem jednak, czy mogę ją nazwać swoją "inspiracją", ponieważ nigdy nie starałam się wzorować na innych, a raczej zawsze chciałam znaleźć własną drogę i nią podążać. Ogólnie rzecz biorąc, śledzę wiele osób i myślę, że z każdego bloga, czy to dobrego, czy złego, można wyciągnąć jakąś naukę i wnioski, które pozwolą nam się doskonalić (uśmiech). Te "złe" blogi inspirują mnie chyba nawet bardziej niż "dobre", ponieważ dzięki nim wiem, czego mam się wystrzegać (uśmiech).

R: Pani Moniko, bardzo dziękujemy za ten szczery wywiad.
Komentarze

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Bądź aktywny, bierz udział w życiu naszego portalu i jego fanpage. Ciesz się profitami Fun & More CLUB.

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

MASKA HIALURONOWA
L’Biotica

Maska w postaci nasączonej tkaniny z kwasem hialuronowym. Intensywnie nawilża, nadaje uczucie świeżości i sprężystości, a także hamuje proces powstawania zmarszczek.

MASKA DO STÓP ZŁUSZCZAJĄCA
L’Biotica

Wypełniona jest aktywnie działającym płynem na bazie kwasów roślinnych. Maska skutecznie usuwa martwy, zrogowaciały naskórek, odciski oraz zgrubienia skóry.

Wiadomości branżowe

27 i 28 października 2018 roku wydawca magazynu Art of Beauty organizuje dwa branżowe wydarzenia. Są to dwa kongresy o zróżnicowanym profilu tematycznym. Jeden poświęcony jest pielęgnacji skóry problematycznej, drugi zaś podejmuje zagadnienia kosmetologii estetycznej. Adresatami konferencji są kosmetolodzy i właściciele...
Lider Biznesu Beauty, czyli największa biznesowa konferencja dla managerów obiektów beauty, spa i medycyny estetycznej w tym roku odbędzie się 28 i 29 maja. Tradycyjnie już wydarzenie będzie miało miejsce w warszawskim hotelu AirPort Okęcie. Temat wiodący tegorocznej edycji konferencji to - zarządzanie, motywowanie i...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Codzienność potrafi przyprawić nas o ból głowy. Życie w ciągłym biegu, problemy w pracy i goniące terminy powodują permanentny stres, który negatywnie odciska się nie tylko na naszej...
Czytaj więcej

Dla Niego

Golenie ciała jest już dla wielu mężczyzn codziennym nawykiem. Współczesny mężczyzna coraz częściej sięga po maszynkę do golenia, nie tylko po to by zgolić wąsy czy brodę, ale by...
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

KEVIN.MURPHY dla MMC – pokaz jesień-zima 2018/19 W poniedziałek 4 czerwca w warszawskiej Królikarni, odbył się pokaz kolekcji jesień-zima 2018/19 duetu MMC. W klasycznym wnętrzu pałacu i muzeum rzeźby, MMC Studio zaprezentowało najnowszą kolekcję. Dopełnieniem kreacji, które cechowały niebanalne...Czytaj więcej

#CREATEYOURSTYLE - pod tym hasłem Schwarzkopf obchodzi w tym roku 120 urodziny Indywidualizm, pewność siebie, własny styl. I oczywiście modne, autentyczne fryzury do noszenia na co dzień, które idealnie odzwierciedlają osobowość. Tak w 2018 roku Schwarzkopf świętuje 120-lecie marki....Czytaj więcej

Parlamentarzyści kontra choroby tarczycy 25 maja 2018 r. obchodzony jest Światowy Dzień Tarczycy. Z tej okazji organizacja Polskie Amazonki Ruch Społeczny pod patronatem Marszałka Sejmu RP przygotowała akcję profilaktyczną, w ramach której Parlamentarzyści skorzystali z badań USG tarczycy i poznali...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2018 COSMED Consulting / serwisuroda.pl