Reklama
Kiedy zainteresowanie staje się częścią życia

Codziennie każdy z nas ma wiele zadań do zrealizowana, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. W tym grafiku wielu aktywności jest coraz mniej czasu na własne pasje, zgłębianie wiedzy na tematy nas interesujące. Pęd życia stał się cechą wyróżniającą kraje intensywnie rozwijające się, do których należy wiele państw znajdujących się w Europie w tym Polska. Czy jest możliwe wygospodarowanie skrawka przestrzeni, na której można rozwijać siebie i swoje zainteresowania?

 

 


Z tym pytaniem odnieśliśmy się do blogosfery, w której obecnie działa bardzo wiele osób deklarujących zainteresowanie konkretnymi tematami – kosmetyki, styl życia, moda czy kulinaria. Blogerzy opanowali internetową przestrzeń. W redakcji portalu serwisuroda.pl spotykamy się często z takimi osobami w różnych sytuacjach, również w ramach organizowanych przez nas specjalnych spotkań tematycznych. To co można zauważyć po kilku spotkaniach to fakt, że blogerzy prezentują bardzo różny poziom wtajemniczenia w prezentowanym na swoim blogu temacie, posiadają różne podejście do jego prowadzenia i komunikowania się z innymi oraz stosują różne narzędzia autopromocji. Blog to osoba, która za nim stoi – jej emocje, wiedza, doświadczenie. Co tak naprawdę skłania inne osoby do tego aby podjąć się wejścia do blogosfery, która tak naprawdę nie jest kolorowa jak z zewnątrz wydaje się nam. Przecież tak naprawdę blogerzy konkurują pomiędzy sobą, stosują czasami nieeleganckie zagrania. Czy da się więc być w tej przestrzeni sobą? Aby zgłębić temat tego jak powstaje blog, pasji, której on dotyczy, codzienności blogera – postanowiliśmy iść do źródła i odbyć rozmowę z autorką bloga Candymona.

Redakcja: Pani Moniko, skąd pojawił się pomysł na bloga czyli jak to się zaczęło w Pani przypadku?
Candymona: Pomysł na bloga właściwie przyszedł do mnie sam, ponieważ od zawsze interesowałam się tematami kosmetycznymi. Skończyłam szkoły i liczne kursy z wizażu i stylizacji paznokci. Sama nieraz korzystałam z wiedzy blogerek, kiedy wybierałam się na zakupy kosmetyczne, dlatego pomyślałam, że ja również mogę się dzielić moją wiedzą z innymi (uśmiech). Nie od razu bloga założyłam, ale ta myśl we mnie dojrzewała do czasu, aż byłam na to w pełni gotowa.

Redakcja: Dlaczego kosmetyki są główną inspiracją dla bloga Candymona?
Candymona: Właściwie mogłabym odpowiedzieć tak samo, jak do pierwszego pytania, ponieważ kosmetyki i wszystko z nimi związane to moja pasja i coś, czym od zawsze chciałam się zajmować. Prawda jest jednak taka, że początkowo chciałam, aby mój blog był nie tylko o kosmetykach (uśmiech). Chciałam pisać na nim o wszystkim, co mi sprawia radość. Z czasem jednak samo się wyklarowało, że najłatwiej było mi pisać o tematach beauty. Taka tematyka wywołuje też największy odbiór i uznanie wśród moich czytelników. Tak więc zostało, choć czasem nadal staram się przemycić jakiś post nie na temat i badam, czy spotka się to z aprobatą (uśmiech).

R: Jak powstają pomysły na nowe wpisy na blogu?
C: Szczerze mówiąc, nie mam na to konkretnego przepisu. Pomysły same do mnie przychodzą. Patrzę na przykład na jakiś kosmetyk i nagle wiem, że chcę o nim napisać i podzielić się swoją opinią ze światem. Czasem też przez całkowity przypadek moje życie samo tworzy nowe tematy. Tak na przykład było z tematem uczulenia na hybrydy. Kiedy mnie to spotkało uznałam, że warto się podzielić swoją historią z innymi.

R: Czy Candymona ma wpisaną misję w ramach swojej aktywności w blogosferze?
C: Moją misją jest dzielenie się rzetelnymi opiniami z czytelnikami i tworzenie miejsca, w którym znajdą oni informacje, których szukają. Jeśli znacie mojego bloga, to pewnie wiecie, że mało który wpis jest krótki. To dlatego, że wychodzę z założenia, iż wolę napisać za dużo, niż za mało (uśmiech). Wiem dzięki temu, że jeśli ktoś będzie szukał szczegółowych informacji na dany temat, to znajdzie je właśnie u mnie. Zdaję sobie przy tym sprawę, że niektóre osoby przeczytają jedynie co 10 zdanie, ale nie zniechęcam się tym i dalej robię to tak, jak mogę najlepiej.

R: Co uważa Pani na temat polskiej blogosfery w ramach własnych obserwacji?
C: Przyznam, że jest to dla mnie dość trudny temat. Są oczywiście blogi, które sama chętnie czytam i obserwuję z zaciekawieniem, ale niestety większość blogerów tworzy wpisy średnie jakościowo i wybrakowane - brakuje w nich nie raz bardzo istotnych informacji. Osobiście uważam, że jeśli coś się robi, to powinno się to robić, najlepiej jak się potrafi, a nie na skróty.
Z przykrością obserwuję też, że większość nowych blogów kosmetycznych powstaje nie z pasji, a jedynie z nadziei na darmowe kosmetyki, co według mnie jest najgorszą z możliwych dróg. To są właśnie te blogi, o których pisałam wyżej, gdzie wpisy zawierają 5 zdań, i to często ściągniętych z jakiegoś innego bloga. Zdarzyło mi się już kilka razy, że nowe blogerki (bez postów, bez wartościowych treści, ze zdjęciami robionymi telefonem) pisały do mnie z propozycją współpracy  tzn. na przykład żebym dała im kosmetyki, a one o mnie napiszą. To niestety nie jest pozytywny obraz blogosfery i w takich momentach jest mi przykro, że tak to wszystko wygląda. Dodatkowo okropnym zjawiskiem w blogosferze są zazdrośnice, którym ogromną przyjemność sprawia plotkowanie i wymyślanie niestworzonych historii na temat innych.

Osobiście nie chcę w tym uczestniczyć, więc ograniczyłam kontakty z innymi blogerami. Czasem uda się spotkać kogoś, kto w swoich kontaktach jest bezinteresowny, jednak niestety są to pojedyncze przypadki. Są też osoby, którym ufam i z którymi utrzymuję stały kontakt, jednak ostatnio staram się rozgraniczać kwestię bloga i osobistych relacji. Tak też radzę innym, którzy prowadzą bloga z pasji i chcą wieść spokojne życie, bez nerwów (uśmiech).

Możecie się teraz zastanawiać, czemu nie rzuciłam blogowania, skoro mam tak negatywne doświadczenia? To dlatego, że blog przez ten czas stał się cząstką mnie. W każdy wpis wkładam kawałek serca i poświęcam na blogowanie mnóstwo czasu. Blog zamieszkał w mojej głowie i teraz nawet idąc na zakupy, kiedy kupuję nowe kosmetyki, myślę od razu "o tej rzeczy chciałabym napisać". To stało się niemalże moim uzależnieniem, o którym myślę przez większość dnia. Nie wyobrażam sobie więc żeby go porzucić, pomimo negatywów blogosfery. Poza tym wiem, że moi czytelnicy by tęsknili (uśmiech).

R: Czy jest autor bloga, który jest inspiracją dla Candymona?
C: Na samym początku mojej przygody z blogowaniem, najbardziej imponowała mi Kosmetyczna Hedonistka, której wpisy zawsze były dopracowane pod względem nie tylko treści, ale i cudnych zdjęć. Nie wiem jednak, czy mogę ją nazwać swoją "inspiracją", ponieważ nigdy nie starałam się wzorować na innych, a raczej zawsze chciałam znaleźć własną drogę i nią podążać. Ogólnie rzecz biorąc, śledzę wiele osób i myślę, że z każdego bloga, czy to dobrego, czy złego, można wyciągnąć jakąś naukę i wnioski, które pozwolą nam się doskonalić (uśmiech). Te "złe" blogi inspirują mnie chyba nawet bardziej niż "dobre", ponieważ dzięki nim wiem, czego mam się wystrzegać (uśmiech).

R: Pani Moniko, bardzo dziękujemy za ten szczery wywiad.
Komentarze

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Bądź aktywny, bierz udział w życiu naszego portalu i jego fanpage. Ciesz się profitami Fun & More CLUB.

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

Odżywcza
siła witaminy C

NIVELAZIONE

Zabieg S.O.S. do dłoni i paznokci.
Zestaw zawiera:
• peeling do dłoni
• serum do paznokci
• maska do dłoni
• rękawiczki

Parafinowe S.O.S.
dla dłoni

NIVELAZIONE

Trzystopniowa kuracja parafinowa do dłoni.
Zestaw zawiera:
• peeling do dłoni
• maska do dłoni
• rękawiczki

Wiadomości branżowe

25 marca 2018 roku przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi w ramach targów Beauty Vision, odbędzie się VI edycja Kongresu Salon Kosmetyczny XXI wieku, organizowanego przez wydawcę magazynu „art of BEAUTY”. W tegorocznej edycji wzięto pod uwagę tematy, które najczęściej pojawiały się w badaniu gabinetów...
18 marca 2018 roku w Warszawie, przy ulicy Bobrowieckiej 9, odbędzie się VII Kongresie Anti-Aging, organizowanym przez wydawcę magazynu „art of BEAUTY”. W siódmej już edycji tego wydarzenia wzięto  pod uwagę takie tematy, które najczęściej pojawiały się w badaniu gabinetów kosmetologicznych, które zrealizowano w...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Wśród przyszłych mam krąży wiele sprzecznych opinii na temat wpływu zabiegów stomatologicznych na ciążę oraz odwrotnie – wpływu ciąży na kondycję jamy ustnej. Wiele z nich odkłada...
Czytaj więcej

Dla Niego

Jaki jest szykowny mężczyzna? Zazwyczaj w swoich stylizacjach kieruje się klasyką. Dba o to, by mieć zawsze świetnie skrojony garnitur. Z kurtuazją dobiera dodatki. Choć to nie wszystko....
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

Paweł Ochman, autor bloga Weganon, wydaje książkę „Pyszności z roślin” Pasjonat zielonej, wegańskiej kuchni, przyjaciel chlorelli i ambasador Purella Food - Paweł Ochman z bloga Weganon – wydaje swoją pierwszą książkę kucharską „Pyszności z roślin”. To pozycja, która koniecznie musi...Czytaj więcej

„Let’s talk aboutgarbage”, czyli design na rzecz ekologiiŚwiadome zarządzanie i gospodarowanie odpadami to obecnie jedna z najważniejszych kwestii poruszanych na wielu płaszczyznach życia, także w architekturze. O tym, że ekologia idzie w parze z projektowaniem przekonują twórcy wystawy „Let’s...Czytaj więcej

Polskie vlogerki na The Master Class w Nowym Jorku z Kim Kardashian Mario Dedivanovic - jeden z najbardziej wpływowych makijażystów na świecie, oraz Kim Kardashian West - najczęściej fotografowana ikona piękna, poprowadzili w Nowym Jorku warsztaty The Master Class z zakresu...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2018 COSMED Consulting / serwisuroda.pl