Reklama
Kiedy zainteresowanie staje się częścią życia

Codziennie każdy z nas ma wiele zadań do zrealizowana, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. W tym grafiku wielu aktywności jest coraz mniej czasu na własne pasje, zgłębianie wiedzy na tematy nas interesujące. Pęd życia stał się cechą wyróżniającą kraje intensywnie rozwijające się, do których należy wiele państw znajdujących się w Europie w tym Polska. Czy jest możliwe wygospodarowanie skrawka przestrzeni, na której można rozwijać siebie i swoje zainteresowania?

 

 


Z tym pytaniem odnieśliśmy się do blogosfery, w której obecnie działa bardzo wiele osób deklarujących zainteresowanie konkretnymi tematami – kosmetyki, styl życia, moda czy kulinaria. Blogerzy opanowali internetową przestrzeń. W redakcji portalu serwisuroda.pl spotykamy się często z takimi osobami w różnych sytuacjach, również w ramach organizowanych przez nas specjalnych spotkań tematycznych. To co można zauważyć po kilku spotkaniach to fakt, że blogerzy prezentują bardzo różny poziom wtajemniczenia w prezentowanym na swoim blogu temacie, posiadają różne podejście do jego prowadzenia i komunikowania się z innymi oraz stosują różne narzędzia autopromocji. Blog to osoba, która za nim stoi – jej emocje, wiedza, doświadczenie. Co tak naprawdę skłania inne osoby do tego aby podjąć się wejścia do blogosfery, która tak naprawdę nie jest kolorowa jak z zewnątrz wydaje się nam. Przecież tak naprawdę blogerzy konkurują pomiędzy sobą, stosują czasami nieeleganckie zagrania. Czy da się więc być w tej przestrzeni sobą? Aby zgłębić temat tego jak powstaje blog, pasji, której on dotyczy, codzienności blogera – postanowiliśmy iść do źródła i odbyć rozmowę z autorką bloga Candymona.

Redakcja: Pani Moniko, skąd pojawił się pomysł na bloga czyli jak to się zaczęło w Pani przypadku?
Candymona: Pomysł na bloga właściwie przyszedł do mnie sam, ponieważ od zawsze interesowałam się tematami kosmetycznymi. Skończyłam szkoły i liczne kursy z wizażu i stylizacji paznokci. Sama nieraz korzystałam z wiedzy blogerek, kiedy wybierałam się na zakupy kosmetyczne, dlatego pomyślałam, że ja również mogę się dzielić moją wiedzą z innymi (uśmiech). Nie od razu bloga założyłam, ale ta myśl we mnie dojrzewała do czasu, aż byłam na to w pełni gotowa.

Redakcja: Dlaczego kosmetyki są główną inspiracją dla bloga Candymona?
Candymona: Właściwie mogłabym odpowiedzieć tak samo, jak do pierwszego pytania, ponieważ kosmetyki i wszystko z nimi związane to moja pasja i coś, czym od zawsze chciałam się zajmować. Prawda jest jednak taka, że początkowo chciałam, aby mój blog był nie tylko o kosmetykach (uśmiech). Chciałam pisać na nim o wszystkim, co mi sprawia radość. Z czasem jednak samo się wyklarowało, że najłatwiej było mi pisać o tematach beauty. Taka tematyka wywołuje też największy odbiór i uznanie wśród moich czytelników. Tak więc zostało, choć czasem nadal staram się przemycić jakiś post nie na temat i badam, czy spotka się to z aprobatą (uśmiech).

R: Jak powstają pomysły na nowe wpisy na blogu?
C: Szczerze mówiąc, nie mam na to konkretnego przepisu. Pomysły same do mnie przychodzą. Patrzę na przykład na jakiś kosmetyk i nagle wiem, że chcę o nim napisać i podzielić się swoją opinią ze światem. Czasem też przez całkowity przypadek moje życie samo tworzy nowe tematy. Tak na przykład było z tematem uczulenia na hybrydy. Kiedy mnie to spotkało uznałam, że warto się podzielić swoją historią z innymi.

R: Czy Candymona ma wpisaną misję w ramach swojej aktywności w blogosferze?
C: Moją misją jest dzielenie się rzetelnymi opiniami z czytelnikami i tworzenie miejsca, w którym znajdą oni informacje, których szukają. Jeśli znacie mojego bloga, to pewnie wiecie, że mało który wpis jest krótki. To dlatego, że wychodzę z założenia, iż wolę napisać za dużo, niż za mało (uśmiech). Wiem dzięki temu, że jeśli ktoś będzie szukał szczegółowych informacji na dany temat, to znajdzie je właśnie u mnie. Zdaję sobie przy tym sprawę, że niektóre osoby przeczytają jedynie co 10 zdanie, ale nie zniechęcam się tym i dalej robię to tak, jak mogę najlepiej.

R: Co uważa Pani na temat polskiej blogosfery w ramach własnych obserwacji?
C: Przyznam, że jest to dla mnie dość trudny temat. Są oczywiście blogi, które sama chętnie czytam i obserwuję z zaciekawieniem, ale niestety większość blogerów tworzy wpisy średnie jakościowo i wybrakowane - brakuje w nich nie raz bardzo istotnych informacji. Osobiście uważam, że jeśli coś się robi, to powinno się to robić, najlepiej jak się potrafi, a nie na skróty.
Z przykrością obserwuję też, że większość nowych blogów kosmetycznych powstaje nie z pasji, a jedynie z nadziei na darmowe kosmetyki, co według mnie jest najgorszą z możliwych dróg. To są właśnie te blogi, o których pisałam wyżej, gdzie wpisy zawierają 5 zdań, i to często ściągniętych z jakiegoś innego bloga. Zdarzyło mi się już kilka razy, że nowe blogerki (bez postów, bez wartościowych treści, ze zdjęciami robionymi telefonem) pisały do mnie z propozycją współpracy  tzn. na przykład żebym dała im kosmetyki, a one o mnie napiszą. To niestety nie jest pozytywny obraz blogosfery i w takich momentach jest mi przykro, że tak to wszystko wygląda. Dodatkowo okropnym zjawiskiem w blogosferze są zazdrośnice, którym ogromną przyjemność sprawia plotkowanie i wymyślanie niestworzonych historii na temat innych.

Osobiście nie chcę w tym uczestniczyć, więc ograniczyłam kontakty z innymi blogerami. Czasem uda się spotkać kogoś, kto w swoich kontaktach jest bezinteresowny, jednak niestety są to pojedyncze przypadki. Są też osoby, którym ufam i z którymi utrzymuję stały kontakt, jednak ostatnio staram się rozgraniczać kwestię bloga i osobistych relacji. Tak też radzę innym, którzy prowadzą bloga z pasji i chcą wieść spokojne życie, bez nerwów (uśmiech).

Możecie się teraz zastanawiać, czemu nie rzuciłam blogowania, skoro mam tak negatywne doświadczenia? To dlatego, że blog przez ten czas stał się cząstką mnie. W każdy wpis wkładam kawałek serca i poświęcam na blogowanie mnóstwo czasu. Blog zamieszkał w mojej głowie i teraz nawet idąc na zakupy, kiedy kupuję nowe kosmetyki, myślę od razu "o tej rzeczy chciałabym napisać". To stało się niemalże moim uzależnieniem, o którym myślę przez większość dnia. Nie wyobrażam sobie więc żeby go porzucić, pomimo negatywów blogosfery. Poza tym wiem, że moi czytelnicy by tęsknili (uśmiech).

R: Czy jest autor bloga, który jest inspiracją dla Candymona?
C: Na samym początku mojej przygody z blogowaniem, najbardziej imponowała mi Kosmetyczna Hedonistka, której wpisy zawsze były dopracowane pod względem nie tylko treści, ale i cudnych zdjęć. Nie wiem jednak, czy mogę ją nazwać swoją "inspiracją", ponieważ nigdy nie starałam się wzorować na innych, a raczej zawsze chciałam znaleźć własną drogę i nią podążać. Ogólnie rzecz biorąc, śledzę wiele osób i myślę, że z każdego bloga, czy to dobrego, czy złego, można wyciągnąć jakąś naukę i wnioski, które pozwolą nam się doskonalić (uśmiech). Te "złe" blogi inspirują mnie chyba nawet bardziej niż "dobre", ponieważ dzięki nim wiem, czego mam się wystrzegać (uśmiech).

R: Pani Moniko, bardzo dziękujemy za ten szczery wywiad.
Komentarze

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Bądź aktywny, bierz udział w życiu naszego portalu i jego fanpage. Ciesz się profitami Fun & More CLUB.

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

Foodie Miód Manuka Regenerujące Masło do ciała
Soraya

Regenerujące masło do ciała z Miodem Manuka, pochodzącego z najczystszych regionów Nowej Zelandii.

Ujędrniający Krem-Serum Intensywna Depigmentacja
Dermika

Ujędrniający krem-serum z wysokim stężeniem składnika depigmentacyjnego skutecznie walczy z przebarwieniami.

Wiadomości branżowe

Branża usług beauty jak nigdy do tej pory podlega wielu i jednocześnie szybkim zmianom. Czynników, które wpływają na ten stan rzeczy jest kilka. Przede wszystkim najważniejszym jest sam konsument, który jest świadomy swoich potrzeb, co należy w tym przypadku rozumieć iż ma on w stosunku do wizyty w salonie konkretne...
27 i 28 października 2018 roku wydawca magazynu Art of Beauty organizuje dwa branżowe wydarzenia. Są to dwa kongresy o zróżnicowanym profilu tematycznym. Jeden poświęcony jest pielęgnacji skóry problematycznej, drugi zaś podejmuje zagadnienia kosmetologii estetycznej. Adresatami konferencji są kosmetolodzy i właściciele...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Po wakacjach najczęściej wraca się wypoczętym i zrelaksowanym, ale może też przydarzyć się nam nieprzyjemna pamiątka – infekcja intymna, która zburzy całą radość z urlopu. Niestety,...
Czytaj więcej

Dla Niego

Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej przez mężczyzn nie jest już w Polsce tematem tabu. Coraz więcej panów chce wyglądać młodziej i lepiej czuć się we własnej skórze. Z jakich...
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

Pobiegli wspólnie dla podopiecznych domów dziecka 13 października 2018 r. odbył się 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok, organizowany z okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku. Wyjątkowe wydarzenie miało charakter sportowy i rodzinny, ale przede wszystkim – charytatywny....Czytaj więcej

Wyjątkowa lekcja WF-u w Poznaniu dzięki Always i Fundacji Otylii Ruch, to zdrowie – o prawdziwości tego powiedzenia mogły się przekonać uczennice z Wielkopolski, które 12 października 2018 r. wzięły udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego. Młode Wielkopolanki  ćwiczyły pod okiem polskich...Czytaj więcej

Targi Mody Poznań Za nami kolejna edycja Targów Mody Poznań, a tym samym największych w Polsce targów dla branży fashion o charakterze kontraktacyjnym. Przypadający na ostatnie dni wakacji termin targów, upłynął pod znakiem umów handlowych, prezentacji trendów na najbliższe sezony...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2018 COSMED Consulting / serwisuroda.pl