Reklama
Czy wiesz, że ...

Primark to międzynarodowa marka odzieżowa, która oferuje modę, kosmetyki i wyposażenie domu. Firma została założona w Dublinie w 1969 r. Obecnie posiada ponad 370 sklepów w 12 krajach. Pierwszy sklep marki Primark w Polsce został właśnie otwarty tj. 20 sierpnia 2020 roku w warszawskiej Galerii Młociny. Na samym początku nie obyło się bez problemów. Mówi się o sporym poślizgu terminu otwarcia. Jednak większy problem, na który zwracają uwagę sami klienci, szczególnie ci którzy znają markę z Londynu, czy Berlina, to fakt iż w polskim Primark ceny są wyższe niż w wymienionych zagranicznych miastach. Firma planuje otworzyć swój kolejny salon w Polsce w Poznaniu, jednak nie znana jest jeszcze konkretna data.

 

 

 

Tegoroczny okres urlopowo-wakacyjny należy do całkowicie innych niż w ubiegłych latach. Bez względu na to gdzie postanowimy spędzić letni wypoczynek, czekają na nas różne obostrzenia. Za ten stan rzeczy oczywiście odpowiada epidemia COVID-19, która dotyczy już całego świata. Wiele osób odkładało wakacyjną przerwę, myśląc iż sytuacja stanie się bardziej klarowna. Tymczasem kiedy w jednych krajach jedne obostrzenia zostają zniesione, w innych powracają na nowo. Niestety tak będzie się działo jeszcze przez długi czas gdyż całe tło związane z epidemią jest bardzo dynamiczne. Przedstawiamy kluczowe elementy, o których należy pamiętać wyjeżdżając na urlop.
1. Leki. Tu nie chodzi tylko o te, które wynikają z naszego aktualnego stanu zdrowia, ale również te które mogą okazać się potrzebne w trakcie pobytu poza miejscem zamieszkania. Warto przygotować apteczkę z lekami i środkami ochrony.
2. Jedziesz do Europy – zabierz kartę EKUZ. To Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego,   dokument wydawany przez Narodowy Fundusz Zdrowia w postaci plastikowej karty, uprawniającej do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub EFTA.
3. Szczególne środki ostrożności. Pamiętaj m.in. o noszeniu maseczki w miejscach publicznych oraz o stosowaniu preparatów do dezynfekcji dłoni i częstym ich myciu. Zachowuj bezpieczną odległość 2 metrów.

 

 

 

Jak ustalili dziennikarze radia RMF FM w sobotniej rozmowie z minister rozwoju Jadwigą Emilewicz, druga połowa maja to będzie ten czas, kiedy wszyscy będziemy mogli pójść m.in. do fryzjera i kosmetyczki. 18 maja mają zostać otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Poza tym luzowanie obostrzeń będzie dotyczyło również branży gastronomicznej. 13 maja 2020 r. rząd ma ostatecznie potwierdzić taką decyzję. W rozmowie z portalem Money.pl minister rozwoju poinformowała o wytycznych, które zostaną przekazane w najbliższych dniach na stronach Ministerstwa Rozwoju. Przede wszystkim będą one dotyczyły dezynfekcji stanowisk w zakładach fryzjerskich i kosmetycznych, odległości, procedur dotyczących dezynfekcji po wyjściu klienta, jak będzie musiało być przygotowane stanowisko, jaka liczba klientów będzie mogła być obsłużona przez salon.

 

 

 

Epidemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że ze sklepów, drogerii i aptek w zawrotnym tempie zniknęły produkty antybakteryjne. Ogromne zapotrzebowanie na tego typu preparaty sprawiło również, że ceny płynów dezynfekujących dostępnych na aukcjach internetowych drastycznie wzrosły. Nie musisz czekać, aż sklepy uzupełnią braki, ani wydawać kroci w sklepach online. Wystarczy, że samodzielnie w domu przygotujesz żel antybakteryjny, który skutecznie zwalcza koronawirusa. Jako bazę wykorzystaj koreański żel aloesowy Holika Holika Aloe Soothing Gel oraz spirytus rektyfikowany, który jest łatwo dostępny w sklepach spożywczych. Jakie proporcje zachować?

Przepis na żel antybakteryjny DIY. Do przygotowania roztworu potrzeba:
• 40 ml żelu Holika Holika Aloe Soothing Gel – 4 duże, płaskie łyżki
• 60 ml spirytusu rektyfikowanego (min. 91% alc.) – 6 dużych, płaskich łyżek

Energicznie wstrząśnij, aż płyny wymieszają się. I skuteczny, w pełni bezpieczny dla skóry preparat dezynfekujący gotowy. Produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego.

 

 

 

W środę 4 marca 2020 r. podczas konferencji prasowej minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce. Jest to pacjent z województwa lubuskiego, obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, czuje się dobrze. Pacjent przyjechał z Niemiec. Wszystkie osoby, które miały z nim styczność są objęte kwarantanną domową. Wszystkie procedury zadziałały tak, jak powinny zadziałać.– przekazał na spotkaniu prasowym minister.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał pierwsze zalecenia w związku z potwierdzonym pierwszym przypadkiem zakażenia. Bieżące informacje przekazywane przez GIS można śledzić na stronie.

 

 

 


Podczas 3-minutowego mycia zębów przy odkręconym kranie marnujemy około 20 litrów wody. A tak naprawdę wystarczy wlać ją do kubka i wypłukać usta. W ten sposób zużywamy o wiele mniej słodkiej wody. Dlaczego to takie ważne? Słodka woda, gromadzona w zasobach powierzchniowych i podziemnych, stanowi jedynie 2,5% zasobów wodnych Ziemi. Z tej aż 68,7% uwięziona jest w lodowcach i śniegu. Człowiek jako źródło wody pitnej wykorzystuje wodę pochodzącą z wód powierzchniowych i podziemnych, która stanowi niecały 1 % całkowitych zapasów wody.

EEA (European Environment Agency ) szacuje, że około jedna trzecia terytorium UE jest narażona na stały lub tymczasowy deficyt wody. Kraje takie jak Grecja, Portugalia i Hiszpania doświadczyły już poważnych susz w miesiącach letnich, ale niedobór wody staje się istotnym problemem również w regionach północnych. Obszary rolnicze, które wymagają intensywnego nawadniania, wyspy w południowej Europie popularne wśród turystów i duże aglomeracje miejskie uznaje się za obszary, w których występuje największy deficyt wody. Przewiduje się, że w związku ze zmianami klimatu coraz częściej będą występować niedobory wody. Polska jest w grupie państw, którym grozi deficyt wody.

 

 

Komentarze
2020-02-08 14:21:07
~Monika nasza rodzinka nalewa wody do kubków:)

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Zdobywaj na przełomie roku 2019/20 punkty i wymieniaj je na ulubione kosmetyki!

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

Serum
z natką
3 w 1
FLOSLEK

Pojemność: 30 ml

Krem z groszkiem
na noc

FLOSLEK

Pojemność: 50 ml

Wiadomości branżowe

150 wystawców, 12 czołowych branż beauty, 10 wydarzeń towarzyszących, 30 gwiazd i jedno miejsce – targi B2Beauty Trends Show. Już 16 lutego 2021 roku zapraszamy na PGE Narodowy, by poznać piękną i biznesową stronę Warszawy. Najnowsze trendy w sektorze beauty, warsztaty eksperckie i największe gwiazdy branży. To wszystko...
Koniec lutego to idealny moment na kolejne zakupy i przygotowania do nadchodzącego sezonu wiosna-lato 2020, ale również uzupełnienie garderoby o perełki z sezonu jesień-zima 2019/2020. Powoli, z nadzieją na szybką wiosnę i zielone pąki kwiatów na drzewach, kozaki będą ustępować lżejszym botkom, mokasynom, balerinom oraz...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Ciąża to radosny czas oczekiwania na dziecko - cieszą się nim zwykle nie tylko przyszli rodzice, ale także ich przyjaciele. Na Zachodzie bardzo popularne jest urządzanie przyjęć przed...
Czytaj więcej

Dla Niego

Często osoby, które starają się żyć zdrowo i aktywnie, zastanawiają się, czy mogą pozwolić sobie na słodką przekąskę. Jak poradzić sobie z zapotrzebowaniem na „coś słodkiego”?...
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

Kampania Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw (EASME) Sektor tekstylny, odzieżowy, skórzany i obuwniczy (TCLF) to europejski potentat, źródło nowych trendów i innowacji. Szacuje się, że roczny obrót w Europie wynosi ponad 200 mld euro, a około 225 000 firm zatrudnia...Czytaj więcej

Miasto Żyje Modą – 17-23.02.2020 Miasto Żyje Modą to projekt „miejski”, towarzyszący odbywającym się w dniach 19-20.02.2020 Targom Mody Poznań. Jego głównym założeniem jest promocja projektantów, marek modowych, miejsc oraz wydarzeń, które łączy jedno – moda i najnowsze...Czytaj więcej

Sezon na lody nie kończy się na lecie Badanie przeprowadzone przez instytut Kantar Public na zlecenie firmy Koral pokazało, że ponad trzy piąte Polaków (68%) je lody zimą. Co ciekawe lody zimą zdecydowanie chętniej jedzą młodsze pokolenia – wśród młodzieży w wieku 15-17 lat jedzenie lodów zimą...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2020 COSMED Consulting / serwisuroda.pl