Reklama
Cafe News

Osiem milionów złotych zainwestował fundusz DistressedAssets FIZ (zarządzany przez Noble Funds TFI) w Miraculum SA. Cztery  miliony złotych w formie dwuletnich obligacji zwykłych oraz cztery miliony w formie dwuletnich obligacji zamiennych na akcje. Dla spółki to ważny krok na drodze do pełnego ustabilizowania złej sytuacji finansowej. Dokapitalizowanie jest wyrazem wiary w sukces zaproponowanej przez zarząd nowej strategii. Potencjał biznesowy Miraculum jest bardzo duży i z całą pewnością nie został jeszcze w pełni wykorzystany – podkreśla Andrzej Kalita, prezes Miraculum. W wyniku braku kapitału obrotowego, Miraculum w ciągu ostatnich 9 miesięcy nie była w stanie realizować około 40 proc. zamówień lub realizowała je nieterminowo. Pozyskane środki zostaną przeznaczone w większości na kapitał obrotowy, dzięki czemu spółka będzie mogła skokowo zwiększyć wartość sprzedaży. Cały czas pracujemy nad  zwiększeniem dystrybucji krajowej. Szczególnie istotny jest dla nas kanał nowoczesny, w którym spółka zrenegocjowała już większość umów handlowych – mówi Krzysztof Urbański, członek zarządu Miraculum. Priorytetem przyszłych działań jest zwiększenie udziałów rynkowych koncentrując się na najmocniejszych markach, jak również zwiększenie sprzedaży  na rynkach eksportowych. Dotychczas w ramach restrukturyzacji spółce udało się zmniejszyć koszty funkcjonowania o prawie 10 milionów złotych rocznie. Zweryfikowano pod kątem ekonomicznym również ofertę produktową, w efekcie czego wycofano produkty o słabej rotacji i niskiej marżowości, co pozwoliła na lepszą organizację i kontrolę procesów produkcyjnych i sprzedażowych.

Jan Wernicki dołączył do zespołu Oriflame Poland na stanowisku dyrektora zarządzającego. Będzie odpowiedzialny za wzrost firmy na rynku polskim oraz zwiększenie liczby konsultantów. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze FMCG w obszarach takich jak: zarządzanie i rozwój działu sprzedaży, rozwój i wzrost biznesu, wdrażanie procesów oraz zarządzanie zespołem. Przed dołączeniem do Oriflame pracował na wielu stanowiskach wyższego szczebla w działach sprzedaży i marketingu w firmach, takich jak Procter & Gamble, Pepsi Cola International, Gilette Poland, Henkel Poland & Central Europe East. Jan Wernicki objął stanowisko dyrektora zarządzającego z dniem 1 października. Dotychczasowy dyrektor generalny Oriflame Poland i Wiceprezes Regionu EMEA Centralna Johan Larsson obejmuje stanowisko  wiceprezesa i dyrektora regionu Europy Centralnej.

Do końca tego roku tj. do 31 grudnia 2013 salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie oraz salony tatuażu, zgodnie z nowymi wymogami sanitarnymi, będą musiały zainstalować urządzenia do sterylizacji narzędzi oraz przeszkolić pracowników z ich obsługi. Obsługiwać urządzenie będą mogli jedynie przeszkoleni pracownicy i muszą posiadać minimum średnie wykształcenie. Zmiany wynikają z projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań sanitarno-higienicznych, jakim powinny odpowiadać obiekty, w których świadczone są usługi fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej. Z tego względu, że niedługo zrobi się głośno o tym i firmy sprzedające takie urządzenia na pewno podniosą ceny, warto już dziś zrobić przegląd i zakupić takie urządzenie.

Wraz z końcem września skończył się okres przejściowy wyznaczony przez Ministerstwo Finansów na wejście w życie nowych zasad stosowania kas fiskalnych. Z dniem 1 października 2013 paragon fiskalny musi już zawierać m.in. nazwę towaru pozwalającą jednoznacznie go zidentyfikować. Pierwszego października 2013 roku z wydrukowanej listy zakupów znikną ogólniki typu: „Usługa kosmetyczna”, "Nabiał", "Owoce", "Warzywa". Rozporządzenie z 14 marca 2013 r. w sprawie kas fiskalnych wymaga tego, aby paragon fiskalny zawierał m.in. nazwę towaru lub usługi pozwalającą na jednoznaczną ich identyfikację. Dodatkowo może zawierać w miejscu określonym dla nazwy, również opis towaru lub usługi stanowiący rozwinięcie tej nazwy. Minister finansów wyjaśnił w interpretacji ogólnej z 12 września 2013 r., że przepis ten nie nakłada na podatników obowiązku stosowania nazw szczegółowych dotyczących pojedynczych przedmiotów danego rodzaju lub poszczególnych cech towaru lub usługi (np. barwa, pojemność, rozmiar).

Branża kosmetyczna ma szansę stać się wizytówką Polski na świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby produkty z napisem Made in Poland były rozpoznawane i chętnie przyjmowane na świecie. Planujemy powtórzenie rządowego programu wsparcia dla branży kosmetycznej w przyszłości. W 2014 roku rozpoczniemy prace przygotowujące do kolejnej edycji projektu – powiedziała Ewa Swędrowska-Dziankowska, zastępca dyrektora Departamentu Instrumentów Wsparcia w Ministerstwie Gospodarki, podczas konferencji prasowej w dn. 26 września 2013 r. w Warszawie towarzyszącej wizycie zagranicznych dziennikarzy i dystrybutorów branży kosmetycznej w Polsce. Program promocji polskiej branży kosmetycznej na rynkach zagranicznych prowadzony jest w ramach projektu systemowego Ministerstwa Gospodarki „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych”. Celem programu jest wykreowanie nowych, polskich silnych marek, które będą rozpoznawalne na świecie i kojarzone z krajem pochodzenia. Biorące w nim udział firmy kosmetyczne, które uczestniczą w zagranicznych targach, misjach gospodarczych i szkoleniach, mogą uzyskać zwrot 75 proc. poniesionych kosztów. Obecna edycja programu rozpoczęła się 31 marca 2012 roku i potrwa do 31 marca 2015 roku. Łącznie na jego realizację przeznaczono ponad 25 mln zł, z czego 21 mln zł na dofinansowanie przedsiębiorców w ramach trzech naborów wniosków. Obecnie w programie bierze udział ponad 50 polskich producentów kosmetyków. 31 firm otrzymuje już dofinansowanie, pozostałe starają się o nie.

Z początkiem września 2013 r. została oficjalnie ukończona największa inwestycja w historii bydgoskiej fabryki kosmetyków i środków czystości firmy Unilever. Dzięki rozbudowie wartej ponad 32 mln Euro zakład podwoił swój rozmiar i zwiększył zatrudnienie o kolejne 122 osoby. Zakończona właśnie inwestycja jest największą w ponad 20-letniej historii zakładu w Bydgoszczy. Jej koszt przewyższył kwotę, za którą Unilever w 1991 roku kupił fabrykę. W ramach rozbudowy powiększone zostały wydziały pakowania i przechowywania gotowych produktów. Zainstalowane zostały m.in. nowe mieszalniki połączone z nowoczesnymi liniami pakującymi oraz wysokiej jakości paletyzatorami. Powierzchnia budynku fabryki zwiększyła się o 12 608 m2. Wprowadzone do produkcji w bydgoskiej fabryce marki, takie jak TRESemmé, VO5, Simple, Zwitsal, Glysolid, Fissan, Neutral, St. Ives, trafią na europejskie i światowe rynki. W Polsce firma jest obecna od 1991 roku. Posiada fabryki jeszcze w Baninie koło Gdańska (produkcja lodów), Katowicach (margaryny i herbaty) oraz w Poznaniu (produkty kulinarne i dressingi). Firma zatrudnia w Polsce ponad 3500 osób. Produkuje żywność, kosmetyki i środki czystości pod takimi markami jak: Algida, Axe, Cif, Delma, Domestos, Dove, Knorr, Lipton, Rama, Rexona, Signal czy Timotei.

Córka Phila Collinsa, gwiazda filmu „Dary Anioła: Miasto Kości", wcześniej znana jako Królewna Śnieżka z ubiegłorocznej ekranizacji baśni braci Grimm, została twarzą kosmetyków Lancôme. Tym samym Lily Collins dołączyła do grona ambasadorek francuskiej marki Lancôme, wśród których znalazły się już Penelope Cruz, Kate Winslet, Julia Roberts oraz Emma Watson. Aktorka nazywana nową wersją Audrey Hepburn będzie promować „French Ballerine" – kolekcję kosmetyków na sezon wiosna-lato 2014. Młoda aktorka, 24-letnia Lily Collins, do tej pory nie była wyjątkowo popularna. Wszystko zmieni się za sprawą najnowszej kampanii luksusowej marki Lancome, której Lily została ambasadorką. Młoda panna Collins będzie promować swoją osobą najnowszą linię kosmetyków marki, na sezon wiosna 2014, która ma ruszyć w styczniu przyszłego roku. Lily dołączy do takich osobistości, jak Julia Roberts, Kate Winslet czy Emma Watson, do której już jest porównywana. Lily Collins już jakiś czas temu została zauważona przez krytyków mody i okrzyknięta jedną z najlepiej ubranych. Z jej czarem, wdziękiem i poczuciem humoru, jest perfekcyjnym wcieleniem kobiecości według Lancôme – przyznaje Francoise Lehmann, główny menedżer marki Lancôme. Lily Collins już od pewnego czasu została dostrzeżona przez krytyków mody i ma znaleźć się na szczycie listy najlepiej ubranych gwiazd według Vanity Fair w roku 2014.

Ruszyła czwarta już edycja prestiżowego konkursu modowego Siemens FreshLook dla utalentowanych miłośników mody i stylizacji. Podobnie jak w ubiegłych edycjach, twarzą kampanii jest modelka i stylistka Karolina Malinowska oraz projektant gwiazd - Maciej Zień. Siemens FreshLook to kontynuacja rozpoczętej w 2011 roku modowej inicjatywy marki Siemens, bazująca na znanych już miłośnikom mody zasadach: konkursie na najlepsze stylizacje oraz współtworzeniu wraz z internautami modowego e-magazynu. Zwieńczeniem akcji są finałowe zakupy z Karoliną Malinowską, której towarzyszyć będzie Maciej Zień. W kampanię, której celem jest wyłowienie modowych talentów, zostali także zaangażowani najbardziej znani blogerzy modowi – m.in. CharlizeMystery, Jessica Mercedes czy MrVintage. Z Siemens FreshLook współpracuje czołówka polskiej blogosfery modowej. W konkursie, a także we współtworzeniu magazynu, mogą brać udział wszyscy internauci. Zdjęcia wybranych stylizacji i teksty blogerów publikowane będą w magazynie. Kolejne numery będą publikowane co dwa tygodnie, przez cały okres trwania kampanii.

 

Komentarze

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Zdobywaj punkty i wymieniaj je na ulubione kosmetyki na przełomie roku 2020/2021!

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

Łagodzący płyn micelarny
Only Bio

Pojemność:
300 ml

 

Energetyzujący tonik do twarzy w mgiełce
Only Bio

Pojemność:
100 ml

Wiadomości branżowe

​6 września 2021 roku Warszawa będzie polską stolicą piękna. Makijaże, profesjonalne porady, najlepsze oferty, bieżące trendy i merytoryczne wykłady – to wszystko znajdziesz na B2Beauty Trends Show. Niewiele jest eventów w branży beauty, które przyciągają nie tylko szerokim gronem wystawców, najnowszymi ofertami i...
Nowa rzeczywistość to duże wyzwanie dla branży usług beauty, ale także dla organizatorów specjalistycznych wydarzeń skierowanych do przedstawicieli tego rynku. Zdobywaj wiedzę, poznawaj ofertę firm w nowej formule. Kongres BEAUTY FORUM ONLINE to rozbudowana formuła zapewniająca dostęp do aktualnej wiedzy merytorycznej w...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Jak pokazuje opublikowany w 2021 roku Raport Instytutu Zamenhofa, to głównie mężczyźni wypowiadają się w polskich mediach w charakterze ekspertów. Powodów wymienia się wiele od...
Czytaj więcej

Dla Niego

Dbanie o cerę nie jest już domeną kobiet, ale niektórzy mężczyźni nadal omijają półki z kosmetykami do twarzy szerokim łukiem. Badania pokazują, że co prawda dla większości Polaków...
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

15 maja wystartowała ogólnopolska akcja „Niezapominajka” Fundacji Świętego Mikołaja 15 maja obchodzony jest Dzień Niezapominajki. Z tej okazji Fundacja Świętego Mikołaja rozpoczyna ogólnopolską kampanię społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci potrzebujących pomocy....Czytaj więcej

  ■ Procter & Gamble wspiera młode kobiety w rozwoju kariery w sektorach technologicznych i IT P&G od lat dąży do budowania świata wolnego od uprzedzeń i stereotypowego myślenia, w którym każdy ma prawo głosu i równe szanse. Równość płci na rynku pracy znacząco wpływa na rozwój biznesu...Czytaj więcej

  ■ „Liść robi różnicę”– start proekologicznej kampanii społecznej Liść, nosorożec i ekologia – co łączy te trzy elementy? Kampania społeczna „Liść robi różnicę”, stworzona przez markę Paclan we współpracy z wrocławskim Zoo i Fundacją Zoo Wrocław Dodo. Producent artykułów...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2021 COSMED Consulting / serwisuroda.pl