Reklama
Cafe News

Do oferty firmy Unilever dołączyła nowa marka Neutral. Dostępne są pod nią zarówno kosmetyki do mycia i pielęgnacji ciała i włosów, jak i detergenty do prania i płukania. Preparaty mają ugruntowaną pozycję w Skandynawii. W Polsce są dostępne w sieci Rossmann. Ich formuły zostały pomyślane tak, aby minimalizować reakcje alergiczne. Kosmetyki zostały pozbawione parabenów, barwników i kompozycji zapachowych. Z kolei proszki, płyny do prania i płukania są wolne od barwników, związków wybielających i substancji zapachowych. Ich jakość i bezpieczeństwo stosowania poparte są certyfikatem Duńskiego Stowarzyszenia Alergii i Astmy oraz Nordic Ecolabelling, skandynawskiej organizacji ekocertyfikujacej. Podczas premiery, która odbyła się 10 lipca 2014 r. w warszawskiej restauracji Qchnia Artystyczna, o produktach opowiedziała Agnieszka Poręba, brand manager marki Neutral.

Na 30 lipca 2014 zwołano NWZA, które będzie decydować o zmianie nazwy spółki Hygienika na Kerdos Group - informuje gazeta Parkiet. Nową siedzibą giełdowej firmy ma być Warszawa. Akcjonariusze zdecydują też o zbyciu przez Hygienikę na rzecz zależnego Mr. House Europe części produkcyjnej biznesu. Projekt uchwały jest potwierdzeniem wcześniejszych zapowiedzi o tym, że spółka zamierza skoncentrować się na działalności inwestycyjnej i rozwoju drogerii Dayli, a zakład produkujący pieluchy wystawić na sprzedaż. Do transakcji dojdzie na pewno w tym roku, prowadzimy zaawansowane rozmowy. Grupa zmieni swój profil całkowicie – poinformował cytowany przez gazetę Kamil Kliniewski, prezes i wiodący akcjonariusz Hygieniki.
Warszawiacy mogli zapoznać się w tym roku z pierwszą placówką Dayli, która została otwarta w samym centrum stolicy, przy ulicy Marszałkowskiej. Jak mówi kierownictwo spółki jest ona jedną z najbardziej reprezentacyjnych placówek sieci, która określa swój koncept jako „drogerie plus”. Określenie „plus” oznacza asortyment, który zbliża ją do formuły nazywanej convenience – sklepów wygodnych, położonych blisko domu, takich, gdzie można wpaść nawet w kapciach po najpotrzebniejsze produkty.

Niemiecka firma farmaceutyczna Bayer potwierdziła zakup biznesu consumer care amerykańskiej firmy Merck za równowartość 14,2 mld USD (EUR 10.4 mld). „ Zakup ten oznacza znaczący krok na drodze do osiągnięcia pozycji lidera w atrakcyjnym segmencie leków bez recepty” – wyjaśnia dr Marijn Dekkers, Bayer CEO. Bayer dzięki tej transakcji stanie się drugą największą firmą farmaceutyczną na świecie sprzedającą leki bez recepty. Większy będzie tylko Johnson & Johnson, a za nimi plasuje się firma GlaxoSmithKline. W Ameryce Północnej i Łacińskiej, gdzie ten segment jest największy, Bayer staje się rynkowym liderem. Obok leków takich jak Claritin (lek na alergie) czy Coppertone (środki ochrony przed słońcem) Bayer przejmie także m.in. markę Dr Scholl, czyli środki do pielęgnacji stóp. W wyniku tej transakcji niemiecka firma rozpoczęła globalną współpracę z Merck w zakresie komercjalizacji i rozwoju stymulatorów rozpuszczalnej cyklazy guanylowej. W ramach umowy Bayer otrzyma równowartość 1 mld USD oraz dodatkowo znaczne udziały w sprzedaży. Transakcja ma się zakończyć w drugiej połowie 2014 roku.

Z dniem 7 maja 2014 r. stanowisko Dyrektora Zarządzającego Cederroth Polska S.A. objął Rafał Szczepkowski. Zastąpił on Jarosława Cybulskiego pełniącego do tej pory tę funkcję. Rafał Szczepkowski ma 46 lat, jest absolwentem Ekonomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku w firmie Pepsi Cola. Przez ponad trzynaście lat piastował stanowiska związane z zarządzaniem sprzedażą. W latach 2008–2011 pracował w  firmie Selena S.A., gdzie pełnił funkcję Dyrektora Centralnej Europy. Był odpowiedzialny za strategię marketingową i sprzedaż na rynkach Europy Centralnej, zarządzając firmami w Rumunii, Czechach, na Węgrzech i w Finlandii. Z sukcesem przeprowadził integrację podległych oddziałów pod względem biznesowym, jak i organizacyjnym, budując jednocześnie pełne pasji i zaangażowania zespoły. Do Cederroth Polska S.A. przeszedł z firmy Zelmer Market S.A., gdzie był Członkiem Zarządu i Dyrektorem Sprzedaży. Podczas swojej kariery w Zelmerze osiągnął spektakularny wzrost sprzedaży w Rosji i na Ukrainie oraz znacząco przyczynił się do rozwoju biznesu w Polsce oraz na pozostałych kilkunastu rynkach międzynarodowych. „Jestem zaszczycony, że będę pracował z tak doświadczonym i zaangażowanym zespołem. Wierzę, że Cederroth Polska S.A. osiągnie ponadprzeciętny sukces nie tylko na rynku polskim, ale i na rynkach zagranicznych” – powiedział Rafał Szczepkowski Dyrektor Zarządzający Cederroth Polska S.A. Cederroth Polska S.A. jest właścicielem takich marek jak Dermika, Soraya, Salvequick, Allévo, Pharbio oraz dystrybutorem produktów Jordan i Bio-Oil.

15 lat temu powstały kosmetyki NYX, które od roku są obecne także w Polsce. Salon firmowy w warszawskim Blue City obchodził w grudniu swoje pierwsze urodziny, a sieć Douglas właśnie zakończyła wdrażanie produktów marki we wszystkich swoich punktach sprzedaży. Marka NYX powstała w 1999 roku w Los Angeles. Stworzyła ją Toni Ko, amerykanka o koreańskich korzeniach, piękna kobieta o ciekawej urodzie, która od zawsze kochała makijaż i już jako nastolatka całe swoje kieszonkowe przeznaczała na kosmetyki. Niestety mogła sobie pozwolić jedynie na niedrogie produkty drogeryjne, a kosmetyki marek selektywnych, które gwarantowałyby, że czerwona pomadka naprawdę będzie czerwona i pozostanie na ustach dłużej niż kilka chwil, były poza jej zasięgiem. Pojawiały się też problemy z cerą. Tworząc własną kolekcję kosmetyków, tak naprawdę odpowiedziała więc na potrzeby swoje oraz swoich rówieśniczek. Do dziś każdy produkt wprowadzany do kolekcji Toni Ko testuje najpierw na sobie. Tylko taki kosmetyk, który ją zachwyci może trafić na sklepowe półki. W grudniu 2012 roku, wraz z otwarciem salonu w warszawskiej galerii Blue City, NYX oficjalnie pojawił się nad Wisłą. Natomiast od czerwca kosmetyki marki są także dostępne w sieci Douglas w całej Polsce.

Komisja Europejska wyraziła zgodę na wprowadzenie do obrotu nowego leku na zapalenie wątroby typu C. Substancją czynną leku występującego pod nazwą handlową Olysio jest Simeprevir – inhibitor wirusowej proteazy. Produkt jest skuteczny w przypadku HCV genotypu 1 i 4 w kombinacji z dwoma już stosowanymi lekami.  Wirusowe zapalenie wątroby typu C  wywołuje ssRNA-wirus z rodzaju Hepacivirus (HCV, ang. Hepatitis C Virus). W Polsce procent ludzi zainfekowanych wynosi około 1,5% w całej populacji co stanowi poważny problem społeczny i medyczny. HCV oprócz wywołania stanu zapalnego może też być przyczyną rozwinięcia raka i marskości wątroby. W wielu  przypadkach jest  możliwym zahamowanie namnażanie patogenu w organizmie poprzez szybkie stosowanie Rybawiryny czy Interferonu. Dziś do tej dwójki dołącza trzeci lek tj. Simeprevir (Olysio). Simeprevir to makrocykliczny związek, który niekowalencyjnie wiąże się i hamuje funkcje proteazy NS3/4A wirusa HCV. Białko to jest odpowiedzialne za rozszczepianie i przetwarzanie poliproteiny patogenu, co stanowi  krytyczny etap w jego cyklu życiowym. Zablokowanie funkcji proteazy zapobiega dojrzewaniu patogenu poprzez uniemożliwienie syntezy białek. Olysio jest zaliczany do drugiej generacji preparatów o takim mechanizmie działania ze względu na większe powinowactwo wiązania i specyficzność wobec NS3/4A.

Dobra wiadomość dla osób chorych na cukrzycę. Na liście leków refundowanych, obowiązującej od 1 maja, pojawił się szybko działający analog insuliny. Apidra jest jedyną refundowaną insuliną w postaci roztworu do wstrzykiwań, którą można podawać za pomocą pompy insulinowej. Insulina glulizynowa (tj. kwas glutaminowy w pozycji B29 i lizyna w pozycji B3) to szybko działający analog insuliny ludzkiej. Otrzymuje się ją na drodze rekombinacji DNA przy wykorzystaniu E. coli. Działa ona szybciej niż naturalna insulina ludzka, efekt podania pojawia się po 10-20 minutach od podania. Lek Apidra stosowany jest w cukrzycy u dorosłych, młodzieży i dzieci od 6 roku życia, które wymagają leczenia insuliną.

Firma Novartis wprowadza na rynek nowy lek na jaskrę, który niedługo będzie dostępny w Europie. Simbrinza została zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków (EMA). Lek ma postać zawiesiny ocznej, w skład której wchodzą dwie najczęściej stosowane w leczeniu jaskry substancje farmaceutyczne: brynzolamid w dawce 10mg/ml oraz winian brymonidyny w dawce 2mg/ml.  Ich działanie polega na obniżaniu podwyższonego ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem ocznym. Preparat jest wskazany dorosłym, u których monoterapia okazała się niewystarczająca. Dyrektor firmy Alcon (część Novartisu) Jeff George komentuje: „Mamy przyjemność przedstawić jedyne takie połączenie dwóch leków, w skład którego nie wchodzą beta-blokery. Lek będzie pomocny pacjentom zmagającym się z progresywna jaskrą”. Leki blokujące receptory adrenergiczne beta stosowane są często w pierwszym rzucie, jednak ich długotrwałe stosowanie wiąże się z licznymi działaniami niepożądanymi. Poczynając od miejscowych skutków ubocznych takich jak podrażnienie i zapalenie spojówek, poprzez ogólnoustrojowe działanie: zwolnienie akcji serca, niemiarowość, obniżenie ciśnienia tętniczego, pogłębienie niewydolności wieńcowej, skurcz oskrzeli, niewydolność oddechowa. Natomiast składniki Simbrinzy należą do zupełnie odmiennych grup leków. Brynzolamid jest inhibitorem anhydrazy węglanowej, a brymonidyna to silny, selektywny agonista receptorów adrenergicznych typu α2. Oba środki obniżają ciśnienie wewnątrzgałkowe, poprzez zmniejszenie produkcji cieczy wodnistej w gałce ocznej.

Nowa marka ekologicznych kosmetyków Paula's Choice w 2014 roku zagościła na polskim rynku. Markę  Paula's Choice stworzyła w 1995 roku Paula Begoun, która sama miała ogromne problemy z cerą dlatego też postanowiła opracować własną markę z odpowiednio dobranymi i skutecznie działającymi składnikami, które walczą z trądzikiem, zmarszczkami, czy przebarwieniami czyli odpowiadają na konkretne problemy skóry. Impulsem do tego było również jak sama mówi, skład jednego z kosmetyków któremu się przyjrzała. „Przeczytałam listę składników jednego z kosmetyków, którego używałam – na czwartym jej miejscu był aceton, składnik zmywaczy do paznokci. Od tego czasu czytałam wszystkie wyniki badań, jakie tylko mogłam znaleźć, dotyczące kosmetyków oraz ich składników. Po wieloletniej walce o piękną cerę, chciałam zrobić wszystko co tylko było w mojej mocy, aby uchronić innych przed tym, przez co musiałam przejść. Zaczęłam więc pisać książki i pojawiać się w programach telewizyjnych, aby doradzić innym, które kosmetyki naprawdę działają. Od tamtej pory wydałam już 19 książek. W 1995 roku postanowiłam wykorzystać moje wieloletnie badania nad składnikami kosmetycznymi do stworzenia własnej linii kosmetyków, Paula’s Choice.”

Komentarze
2015-07-05 17:58:13
~szakirka Bardzo ciekawe informacje ,na pewno przydatne ,każdy poczyta coś dla siebie interesującego nie tylko o kosmetykach ale też najnowsze informacje medyczne ,czekam na więcej wpisów ;)
2014-11-23 13:33:57
~Aneczka33 Produkty Neutral goszczą na wielu stronach internetowych, może się skuszę i wreszcie coś kupię z tej oferty i przetestuję :)
2014-10-20 10:37:15
~Beatris20 Firma Neutral szturmem wdarła się na nasz rynek i widzę , że dużo osób z mojego otoczenia będących alergikami lub mających małe dzieci stosuje te środki do prania. Odnośnie firmy Bayer, aktualnie wiele osób bojkotuję ta firmę za swoją przeszłość i działania w czasach II wojny światowej (wspieranie finansowe nazistów , a nie którzy twierdza że firma wykupywała więżniów obozów koncentracyjnych w ramach testowania na ludziach nowych leków).
2014-08-13 22:23:16
~wiki2011 Wiele ciekawych informacji. Kiedy Redakcja to pozyskuje? Fajnie, że te newsy dotyczą nie tylko kosmetyki ale również aspektów zdrowotnych i tego co dzieje się w branży.

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Zdobywaj punkty i wymieniaj je na ulubione kosmetyki na przełomie roku 2020/2021!

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

Łagodzący płyn micelarny
Only Bio

Pojemność:
300 ml

 

Energetyzujący tonik do twarzy w mgiełce
Only Bio

Pojemność:
100 ml

Wiadomości branżowe

​6 września 2021 roku Warszawa będzie polską stolicą piękna. Makijaże, profesjonalne porady, najlepsze oferty, bieżące trendy i merytoryczne wykłady – to wszystko znajdziesz na B2Beauty Trends Show. Niewiele jest eventów w branży beauty, które przyciągają nie tylko szerokim gronem wystawców, najnowszymi ofertami i...
Nowa rzeczywistość to duże wyzwanie dla branży usług beauty, ale także dla organizatorów specjalistycznych wydarzeń skierowanych do przedstawicieli tego rynku. Zdobywaj wiedzę, poznawaj ofertę firm w nowej formule. Kongres BEAUTY FORUM ONLINE to rozbudowana formuła zapewniająca dostęp do aktualnej wiedzy merytorycznej w...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Jak pokazuje opublikowany w 2021 roku Raport Instytutu Zamenhofa, to głównie mężczyźni wypowiadają się w polskich mediach w charakterze ekspertów. Powodów wymienia się wiele od...
Czytaj więcej

Dla Niego

Dbanie o cerę nie jest już domeną kobiet, ale niektórzy mężczyźni nadal omijają półki z kosmetykami do twarzy szerokim łukiem. Badania pokazują, że co prawda dla większości Polaków...
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

15 maja wystartowała ogólnopolska akcja „Niezapominajka” Fundacji Świętego Mikołaja 15 maja obchodzony jest Dzień Niezapominajki. Z tej okazji Fundacja Świętego Mikołaja rozpoczyna ogólnopolską kampanię społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci potrzebujących pomocy....Czytaj więcej

  ■ Procter & Gamble wspiera młode kobiety w rozwoju kariery w sektorach technologicznych i IT P&G od lat dąży do budowania świata wolnego od uprzedzeń i stereotypowego myślenia, w którym każdy ma prawo głosu i równe szanse. Równość płci na rynku pracy znacząco wpływa na rozwój biznesu...Czytaj więcej

  ■ „Liść robi różnicę”– start proekologicznej kampanii społecznej Liść, nosorożec i ekologia – co łączy te trzy elementy? Kampania społeczna „Liść robi różnicę”, stworzona przez markę Paclan we współpracy z wrocławskim Zoo i Fundacją Zoo Wrocław Dodo. Producent artykułów...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2021 COSMED Consulting / serwisuroda.pl